Tion

Tion

  • Ştiri
    • Ştiri Timiș
    • Lugoj
    • Știri naționale
    • Stiri internaţionale
    • Eveniment
    • Sănătate
    • Dialoguri Sănătoase
    • Sport
    • Târg imobiliar
  • Timp liber
    • Cultură
    • Cinema
    • Horoscop
  • ANGAJĂRI
  • MICA PUBLICITATE
    • IMOBILIARE
      • Imobiliare Vanzari – Garsoniere
      • Imobiliare Vanzari – o camera
      • Imobiliare Vanzari – 2 camere
      • Imobiliare Vanzari – 3 camere
      • Imobiliare Vanzari – 4 camere
      • Imobiliare Vanzari – Case
      • Imobiliare Vanzari – Terenuri
      • Imobiliare Vanzari – Spatii comerciale
      • Imobiliare Inchirieri – Garsoniere
      • Imobiliare Inchirieri – o camera
      • Imobiliare Inchirieri – 2 camere
      • Imobiliare Inchirieri – 3 camere
      • Imobiliare Inchirieri – Case
      • Imobiliare Inchirieri – Spatii comerciale
    • PRESTĂRI SERVICII
    • CONSTRUCȚII
    • AUTO
    • DIVERSE
  • UTILE
  • VIDEO
  • Azi în Timișoara
  • Cariere de Poveste
  • Agenda
  • Lugoj
  • Podcast
  • Dialoguri Sănătoase
Select Page


Tion
Ştiri din Timiș
"Nu pot spune ce le-aş da federalilor, dar le-aş da multă..."

"Nu pot spune ce le-aş da federalilor, dar le-aş da multă..."

la 13 June 2007 09:12
8 Comentarii
13 June 2007 09:12
TIMIŞOARA - Patronul lui <STRONG>Poli Marian Iancu</STRONG> este fără doar şi poate cel mai excentric conducător de club din fotbalul românesc.
Scris de IM:TIMIS_ONLINE - TIMIŞOARA - Patronul lui <STRONG>Poli Marian Iancu</STRONG> este fără doar şi poate cel mai excentric conducător de club din fotbalul românesc.

Trimite articolul

X

După ce în urmă cu ceva vreme i-a făcut o propunere mai mult decât sexuală lui Claudio Zambon: “Claudio Zambon să-mi sugă…!”şi după ce l-a făcut pe MM Stoica „o menajera perversă transsexuală”, ieri seară boss-ul lui Poli a recidivat. În cadrul unei emisiuni, Marian Iancu a apelat la acelaşi registru verbal. “Nu mă puteţi întreba ce le-aş da celor de la Federaţie. Totuşi sîntem la televizor. Dar dacă mă provocaţi, vă voi spune doar atît: le voi da multă…!”, a fost declaraţia şoc a lui Iancu.

Bossul Timişoarei a avertizat că intenţiile lui Zambon de a vinde palmaresul suporterilor rivalilor de la UTA, poate genera violenţe fără precedent la derbyurile Vestului. “Să ferească Dumnezeu să se întîmple ceva la meciul direct cu UTA, din cauza unui om care, prin nemerniciile Federaţiei, îşi permite să meargă la Arad să se laude că le vinde palmaresul”, a mai spus bossul BkP.

În final, Iancu a recunoscut ironic că-i este frică de cei de la FRF: “Dacă vreţi o să vă fac rating, o să spun că nu mai pot de frică de ceea ce se întîmplă şi că nu pot dormi nopţile, pentru că plîng. Dacă vreţi să vă spun ceea ce simt, vă spun! Să-i ia dracu pe toţi hoţii din fotbalul românesc, care fură încă de pe vremea cînd era bunica fată mare!”, a şarjat Iancu, adăugînd că încă nu ştie dacă va respecta decizia TAS: “Rămîne de văzut dacă o voi respecta, pentru că oricît de politicos aş fi eu, nu pot accepta o asemenea nemernicie!”

 

  • Poli Timisoara nu renunta la lupta!
  • Zambon e tot nemulţumit
  • Vrea doar jucători comunitari
  • FRF aşteaptă scuzele lui Iancu
  • Mai două săptămâni cu Poli Timişoara!
  • Cara: “Vreau să rămân la Poli”
  • A venit Uhrin
  • “Nu pot spune ce le-aş da federalilor, dar le-aş da multă…”
  •  

    Trimite articolul

    X
    8 Comentarii

    Cancel reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

    inca 1000 caractere ramase

    Citiți principiile noastre de moderare aici!

    1. valea says:
      June 12, 2007 at 10:47 am

      Un om infect cu un caracter infect.

      Reply
    2. Anonim says:
      June 12, 2007 at 11:06 am

      Lasa-l ba, ce era mai bine cand era Poli tot timpul pe ultimul loc si cresteau buruieni pe stadion ?

      Reply
    3. Anonim says:
      June 12, 2007 at 11:50 am

      Ca cand o venit Zambon, ceo facut? Nio bagat in C. Ca care-i prblema acum? Suntem in A. Suntem tari. Astia e aia adevarati ca Iancu baga bani. Ca e multi ca care vor raul Timisoarei, da no sa poate ei sa ne face rau. Parerea mea…

      Reply
    4. SUR says:
      June 12, 2007 at 4:08 pm

      Aveti conducatorii pe care ii meritati.

      Reply
    5. dan says:
      June 12, 2007 at 5:13 pm

      fara banii lui nu mai eram in a,dar a facut si mult rau echipei si orasului prin declaratiile lui si prin jocul dubios din finala cupei cu rapid echipa sa de suflet.

      Reply
    6. Anonima says:
      June 12, 2007 at 8:17 pm

      Mai bine un Iancu decat un Becali !

      Reply
    7. Anonim says:
      June 12, 2007 at 8:33 pm

      ii cel mai penal conducator

      Reply
    8. Anonim says:
      June 14, 2007 at 5:49 am

      LEAS DA RAHAT CU POLONICUL FEDERALILOR A VRUT SA SPUNA OE ROMANESTE TATA IANCU…SI LUI JAMBON, O PULA IN GURA

      Reply
    9. Cele mai citite știri

      1
      Consiliul Județean Timiș finanțează cu peste 500.000 de euro modernizarea unui liceu din Republica Moldova
      2
      VIDEO. Bărbați arestați pentru trafic droguri la Timișoara. Aveau și plantație
      3
      FOTO. O stradă asfaltată și una iluminată. Continuă intervențiile SDM în Blașcovici
      4
      Nașterea Sfântului Ioan Botezătorul, sărbătoarea care deschide drumul mântuirii
      5
      Iulius Gardens devine o scenă inedită în weekend: concert în aer liber al Operei Naționale Române din Timișoara și evenimente dedicate celor mici
      6
      Dunărea, privită prin ochii artiștilor contemporani. Expoziția „Danube Revisited” se deschide la Muzeul Apei din Timișoara
      7
      VIDEO. Trafic îngreunat pe A1 Timișoara-Lugoj după ce un autotren a rupt parapetele și a ajuns pe sensul opus
      8
      Prețurile la energie ar putea exploda în 2026. Efectele în lanț asupra economiei globale
      9
      Zece dintre cele mai frumoase orașe antice din lume. Destinații unde istoria prinde viață
      10
      Hidratați-vă corespunzător pe caniculă! În Timișoara vor fi cinci puncte de prim ajutor

      Cele mai noi știri

      Turism

      Zece dintre cele mai frumoase orașe antice din lume. Destinații unde istoria prinde viață

      Azi în Timișoara

      Ce facem astăzi, 28 iunie 2026, în Timișoara?

      Eveniment

      Două fete au fost lovite de mașină în localitatea Gelu din Timiș. Una a murit

      Mapamond

      Un nou bilanț în urma cutremurelor din Venezuela: peste 900 de morți și 50.000 de dispăruți

      Eveniment

      Bărbat din Iași condamnat pentru furt, găsit în Timiș la o fermă

      Ştiri din Timiș

      VIDEO. Șantierul pasajului Slavici-Polonă, în pregătire. Săpături și restricții de circulație din această vară

      Ştiri sportive

      CM2026 – ZIUA 16: Franța, Spania și Belgia își câștigă grupele. Hat-trick al lui Dembele și calificare pentru Capul Verde

      Ştiri din Timiș

      Primul Cod Roșu de anul acesta în Timiș. Canicula lovește luni

      Utile

      Lucrări ale SDM în Timișoara, astăzi, 27 iunie

      Eveniment

      VIDEO. Trafic îngreunat pe A1 Timișoara-Lugoj după ce un autotren a rupt parapetele și a ajuns pe sensul opus
      • Servicii
        • Redactia
        • Folosinta Cookie-urilor
        • Termeni si conditii de utilizare
        • Politica de confidentialitate
        • Regulament postare și moderare comentarii

      Timiș Online

      ISSN 3008-2323

      ISSN-L 3008-2323

      Tion.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

      Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.

      Pentru detalii apasati aici