Tion

Tion

  • Ştiri
    • Ştiri Timiș
    • Lugoj
    • Știri naționale
    • Stiri internaţionale
    • Eveniment
    • Sănătate
    • Dialoguri Sănătoase
    • Sport
    • Târg imobiliar
  • Timp liber
    • Cultură
    • Cinema
    • Horoscop
  • ANGAJĂRI
  • MICA PUBLICITATE
    • IMOBILIARE
      • Imobiliare Vanzari – Garsoniere
      • Imobiliare Vanzari – o camera
      • Imobiliare Vanzari – 2 camere
      • Imobiliare Vanzari – 3 camere
      • Imobiliare Vanzari – 4 camere
      • Imobiliare Vanzari – Case
      • Imobiliare Vanzari – Terenuri
      • Imobiliare Vanzari – Spatii comerciale
      • Imobiliare Inchirieri – Garsoniere
      • Imobiliare Inchirieri – o camera
      • Imobiliare Inchirieri – 2 camere
      • Imobiliare Inchirieri – 3 camere
      • Imobiliare Inchirieri – Case
      • Imobiliare Inchirieri – Spatii comerciale
    • PRESTĂRI SERVICII
    • CONSTRUCȚII
    • AUTO
    • DIVERSE
  • UTILE
  • VIDEO
  • Azi în Timișoara
  • Cariere de Poveste
  • Agenda
  • Lugoj
  • Podcast
  • Dialoguri Sănătoase
Select Page


Tion
România
Bani mai mulţi pentru profesori

Bani mai mulţi pentru profesori

la 23 November 2006 12:12
7 Comentarii
23 November 2006 12:12
BUCUREŞTI - Ministrul Educaţiei, Mihail Hărdău, a anunţat că reprezentanţii puterii vor vota, astăzi, în Parlament, amendamentul prin care salariile profesorilor vor fi majorate cu 22 % în anul următor.
Scris de IM:REALITATEA.TV - BUCUREŞTI - Ministrul Educaţiei, Mihail Hărdău, a anunţat că reprezentanţii puterii vor vota, astăzi, în Parlament, amendamentul prin care salariile profesorilor vor fi majorate cu 22 % în anul următor.

Trimite articolul

X

Iniţial, Guvernul a propus o majorare de 18 procente, cu care dascălii nu au fost de acord. Sindicaliştii din învăţământ susţin că, deocamdată, nu vor înceta acţiunile de protest şi că vor anunţa dacă acceptă majorarea cu 22 % abia după ce liderii tuturor federaţiilor se vor întâlni şi vor lua o decizie.

Trimite articolul

X
7 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Prea Mult... says:
    November 23, 2006 at 2:54 pm

    E prea mult…! Ganditi-va oameni buni ca ei primesc bani si pe timpul VERI cand e vacanta de 3 luni si nu muncesc nimik! Nu e normal…. E prea mult 22%! Daca nu le convine salariul sa-si schimbe serviciul… sunt sigur ca sunt multi oameni intelectuali care le-ar putea lua locul pt. banii actuali!

    Reply
  2. seth says:
    November 23, 2006 at 5:29 pm

    Prietene, te rog sa ma ierti, dar nu stii ce vorbesti. Se pare ca nu ai in anturajul tau nici un profesor adevarat, nu stii ce inseamna planul de lectii sau a fi de servici, de a avea regrete ca poate nu ai predat bine lectia ca notele sunt mici, si multitudinile de examene prin care trec. Nu vorbesc de acele “cadre didactice” care dicteaza lectia din carte si le doare undeva daca ai inteles sau nu. Vorbesc despre acea profesoara care m-a invatat engleza, acea profesoara care m-a facut sa imi placa economia si m-a ghidat spre bine, acea profesoara care mi-a deschis pofta de lectura si as mai putea continua. Acei oameni merita tot respectul nostru si trebuie sa fie incurajati ca sa isi continue munca. Cinste lor, si va multumim…

    Reply
  3. Anonim says:
    November 23, 2006 at 5:59 pm

    saracii de voi,aveti salarii mici,dar noi,restulpensionarii,muncitorii,armata ,functionarii credeti ca avem destui bani…va inselati…doar voi faceti greve,mitinguri…sa va trimiteti voi copiii si nepotii sambata si duminica la scoala,noi nu-i mai trimitem…rusine pt.multi dintre voi

    Reply
  4. Anonim says:
    November 23, 2006 at 8:32 pm

    22% din 7 milioane 1,54 milioane. La cat o sa creasc a preturile plus cu intrarea in UE hehehe… vai de noi e egal cu zero. Si daca ar da-o acum tot egal cu zero e.

    Reply
  5. Anonim says:
    November 23, 2006 at 11:46 pm

    nu e deloc mult. iar vara as vrea sa vad cum o petreci cu 1500 lei(sa traiesti doar, nu sa te refaci si sa te pregatesi pt.noul an; cele 3 luni, de fapt sunt numai 2 ca doar examenele nu se dau singure. e clar ca doar cine nu are habar de ceea ce inseamna a fi dascal poate sa abereze si sa considere ca e prea mult! si noi avem familii si vrem sa le oferim un trai mai bun, iar despre intelectualii care ar veni sa lucreze pt. 600-700 lei (asta dupa 4 ani, eu nu ii vad inghesuindu-se pe la portile scolilor!

    Reply
  6. Anonim says:
    November 24, 2006 at 7:44 am

    Mai nene Prea Mult, se vede treaba ca na-i prea trecut pe la scoala, ce sa mai astept sa ai si habar de ceea ce fac profesorii. Te-as vedea eu pune sa predai unei clase de liceu, cu pretentii de la profesori, cum te-ai descurca si daca ti-ar mai trece prin cap ca oricine poate face pe profesorul. Ignoranta care caracterizeaza acest popor ne-a adus in situatia in care suntem si poate ca acesta este singurul lucru de care ii putem aciza pe profesori.

    Reply
  7. Anamaria says:
    November 24, 2006 at 3:31 pm

    are cea mai mare dreptate.pe semne ca oamenii nu se mai gandesc la persoanele care ia ajutat in momentele in care au avut restante ,examene,corijente si alte probleme.PREA MULT daca nu-ti convine si ti se pare ca ei castiga mai mult de ce nu te-ai facut profesor si asa nu te mai plangeai.te deranjeaza ca cer 22%???bravo lor sa o tina tot asa pt ca ei,spre diferenta de ceilalti, care ajung acasa si se plang la toti, se manifesta.tu in ce domeniu lucrezi de esti asa pornit???????ce salariu ai???DOMNULE ANONIM voi ceilalti:pensionarii,muncitorii,armata,f unctionarii,cine va opreste sa va cereti drepturile???va plangeti si atat.normal ca nimeni nu se baga zic ca sunte-ti multumiti cu salariile pe care le aveti.

    Reply
  8. Cele mai citite știri

    1
    Noua clădire a Centrului „Dumitru Ciumăgeanu” din Giroc avansează. Lucrările au ajuns la 60%
    2
    Investiție de peste 4,5 milioane de euro la Spitalul Municipal Timișoara. Lucrările la clădirea principală de la „Clinicile Noi”, aproape de final
    3
    Restricții de trafic în centrul Timișoarei, pentru POLI Bike Challenge 2026. Ce trebuie să știți dacă mergeți cu mașina sau cu STPT
    4
    ANPC vrea o nouă meserie în România: „Livrator de hrană”. Ocupația ar putea fi recunoscută oficial
    5
    „Ziua Liliacului” în Valea Rudăriei. Spectacol folcloric și tradiții autentice în weekend la Eftimie Murgu
    6
    O șoferiță a ajuns la spital după un accident în Moșnița Nouă
    7
    FOTO. O citadelă culturală într-o provincie înfrățită cu muzica. La Operă a început „Timișoara Muzicală"
    8
    O școală din Lugoj va fi până la urmă modernizată pe fonduri europene, după ce proiectul a fost mutat de pe un program pe altul
    9
    Furt de burlane și mai multe pagube la Biserica din zona Sinaia din Timișoara
    10
    DSP Timiș a retras autorizația sanitară a Liceului „William Shakespeare” din Timișoara

    Cele mai noi știri

    Azi în Timișoara

    Ce facem astăzi, 24 iunie 2026, în Timișoara?

    România

    Nicușor Dan vede conturată varianta unui guvern minoritar. Mesajul președintelui

    Eveniment

    UPDATE. Doi bărbați au fost răniți după ce au ieșit cu mașina de pe drum, între Iohanisfeld și Foeni

    Mapamond

    Vaticanul respinge cererea de a permite femeilor și laicilor să țină predici în timpul liturghiei

    România

    UPDATE. PNL discută acum excluderea taberei Veștea. Mai mulți lideri liberali ar putea fi dați afară din partid

    Mapamond

    Parlamentul European susține euro digital. Când ar putea fi lansată noua monedă electronică

    Ştiri din Timiș

    ANPC vrea o nouă meserie în România: „Livrator de hrană”. Ocupația ar putea fi recunoscută oficial

    Ştiri din Timiș

    O nouă sală multifuncțională la CNB. Se pregătește o investiție de 5 milioane de euro

    Ştiri din Timiș

    Două oferte depuse pentru bicicletele pe care Consiliul Județean Timiș nu a reușit să le cumpere la prima licitație

    Eveniment

    UPDATE. Cod portocaliu de furtuni în Timiș: vijelii și grindină de până la 3 cm
    • Servicii
      • Redactia
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Timiș Online

    ISSN 3008-2323

    ISSN-L 3008-2323

    Tion.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.

    Pentru detalii apasati aici