Tion

Tion

  • Ştiri
    • Ştiri Timiș
    • Lugoj
    • Știri naționale
    • Stiri internaţionale
    • Eveniment
    • Sănătate
    • Dialoguri Sănătoase
    • Sport
    • Târg imobiliar
  • Timp liber
    • Cultură
    • Cinema
    • Horoscop
  • ANGAJĂRI
  • MICA PUBLICITATE
    • IMOBILIARE
      • Imobiliare Vanzari – Garsoniere
      • Imobiliare Vanzari – o camera
      • Imobiliare Vanzari – 2 camere
      • Imobiliare Vanzari – 3 camere
      • Imobiliare Vanzari – 4 camere
      • Imobiliare Vanzari – Case
      • Imobiliare Vanzari – Terenuri
      • Imobiliare Vanzari – Spatii comerciale
      • Imobiliare Inchirieri – Garsoniere
      • Imobiliare Inchirieri – o camera
      • Imobiliare Inchirieri – 2 camere
      • Imobiliare Inchirieri – 3 camere
      • Imobiliare Inchirieri – Case
      • Imobiliare Inchirieri – Spatii comerciale
    • PRESTĂRI SERVICII
    • CONSTRUCȚII
    • AUTO
    • DIVERSE
  • UTILE
  • VIDEO
  • Azi în Timișoara
  • Cariere de Poveste
  • Agenda
  • Lugoj
  • Podcast
  • Dialoguri Sănătoase
Select Page


Tion
Poli Timişoara
Zicu le multumeste fanilor si colegilor pentru sezonul excelent avut

Zicu le multumeste fanilor si colegilor pentru sezonul excelent avut

la 23 May 2011 19:28
23 May 2011 19:28
<p>Ianis Zicu a intrat în galeria de aur a istoriei lui Poli, alături de alţi doi jucători ce au luat titlul de golgheteri ai campionatului, alături de Ion Ciosescu şi Gigel Bucur. Cu 18 goluri marcate, mijlocaşul venit la Poli în acest an a fost cel mai bun din România. Zicu le mulţumeşte fanilor şi colegilor pentru acest sezon excelent.</p>
Scris de M. Hoster - <p>Ianis Zicu a intrat în galeria de aur a istoriei lui Poli, alături de alţi doi jucători ce au luat titlul de golgheteri ai campionatului, alături de Ion Ciosescu şi Gigel Bucur. Cu 18 goluri marcate, mijlocaşul venit la Poli în acest an a fost cel mai bun din România. Zicu le mulţumeşte fanilor şi colegilor pentru acest sezon excelent.</p>

Trimite articolul

X

Ianis Zicu

„Vă mulţumesc din suflet tuturor pentru căldura cu care m-aţi înconjurat şi fără de care nu aş fi reuşit!”, scrie Ianis Zicu pe pagina sa de internet. El cere în continuare susţinerea publicului, mai ales la meciurile din cupele europene.

„Am încetat să vă mai scriu în aceste două săptămâni, pentru a mă putea concentra pe acest final de campionat. Din păcate am pierdut unul dintre cele mai importante meciuri şi ne-am clasat doar pe locul 2. Spun doar pe locul 2, pentru că am avut şansa să îl câştigăm. Din păcate, în viaţă nimic nu se mai poate întoarce şi trebuie să privim cu încredere înainte, şi, din această cauză, îi rog pe toţi cei care fac parte din marea familie Politehnica Timişoara să fie alături de noi în continuare, pentru că doar împreună putem să obţinem calificarea în grupele Champions League, pentru că noi, jucătorii, am vorbit în aceste zile despre şansa noastră de a reuşi şi credem cu desăvârşire că din toamnă putem să fim în elita fotbalului european”, adaugă Zicu.

Colectivul din care face parte a avut o influenţă extrem de mare la reuşita sezonului terminat pentru fotbalist.

„În primul rând, vreau să le mulţumesc colegilor pentru tot ce au făcut pentru mine în acest sezon, deşi nu sunt un atacant veritabil care să îşi propună un număr de goluri, m-au ajutat să îmi îndeplinesc un vis pe care l-am descoperit în urmă cu puţin timp: să devin golgheterul României. Sunt mândru că fac parte din acest grup de jucători! Vreau să le mulţumesc pe rând, în ordinea în care au fost la echipă, tuturor antrenorilor pentru faptul că fiecare a avut un rol foarte important în ascensiunea mea şi nu în ultimul rând conducerii administrative, care a avut încredere maximă în mine la începutul sezonului, atunci când foarte puţine persoane credeau în mine! Sper că am reuşit să nu îi dezamăgesc”, a mai anunţat cel mai bun marcator al lui Poli din acest sezon, Ianis Zicu.

Trimite articolul

X
Taguri:
fotbal ,
poli timisoara ,
sport ,
timis ,
timisoara
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    Cele mai citite știri

    1
    Cinema Victoria readuce pe ecranele din Timișoara Trilogia „Before", povestea de dragoste pe parcursul a 18 ani
    2
    „Nu ne intimidează această manevră”. USR rămâne alături de premier, în ciuda moțiunii de cenzură PSD-AUR
    3
    Schimbul de Gardă revine în Timișoara și istoria prinde din nou viață în Piața Unirii
    4
    FOTO. Giroc va avea o nouă grădiniță modernă pentru 160 de copii. La cea veche s-au făcut lucrări
    5
    Și-a vândut casa pentru 13 kilograme de canabis. Afacerea de 30.000 de euro s-a terminat la poliție
    6
    Prima demisie din PSD după colaborarea cu AUR vine de la senatoarea Victoria Stoiciu
    7
    Patru răniți într-un accident pe A1, în zona Belinț
    8
    Patru albanezi, intrați ilegal în țară, opriți înainte să-și continue drumul
    9
    Trafic restricționat în Timișoara. Se fac lucrări la rețeaua de gaz și la stadionul „Eroii Timișoarei”
    10
    Tion vă întreabă: Doriți să treacă moțiunea de cenzură depusă de PSD și AUR împotriva actualului Guvern?

    Cele mai noi știri

    Azi în Timișoara

    Ce facem astăzi, 23 iunie 2026, în Timișoara?

    România

    Guvernul Veștea a picat la vot. Cabinetul a rămas departe de majoritatea necesară

    România

    A început votul pentru învestirea Guvernului Veștea. „Al treilea e cu noroc” au spus parlamentarii în sală

    România

    George Simion: AUR nu votează Guvernul Veștea fără clarificări din partea președintelui Nicușor Dan

    Mapamond

    Clive Davis, legenda industriei muzicale care a lansat carierele lui Whitney Houston și Alicia Keys, a murit la 94 de ani

    Ştiri din Timiș

    UPDATE. Cod portocaliu de furtuni în Timiș. ISU a activat grupa operativă și au fost trimise mesaje RO-ALERT

    Ştiri din Timiș

    FOTO. Giroc va avea o nouă grădiniță modernă pentru 160 de copii. La cea veche s-au făcut lucrări

    Capitală Culturală

    Ziua Timișoarei: Marija Šerifović, Monica Anghel, Nico, Andreea Voica și alți artiști urcă pe scenă

    Capitală Culturală

    Teatrul Maghiar din Timișoara încheie stagiunea cu premiera „Festen”

    Ştiri din Timiș

    FOTO. Demolări cu iz politic pe strada Lacului. Primăria pune la pământ construcțiile ridicate de „Matteo”
    • Servicii
      • Redactia
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Timiș Online

    ISSN 3008-2323

    ISSN-L 3008-2323

    Tion.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.

    Pentru detalii apasati aici