Potrivit pompierilor, o mașină a lovit 2 fete adolescente.
„O victimă de sex feminin a fost găsită în stare de inconștiență la sosirea echipajelor la fața locului. Din nefericire, victima nu a răspuns manevrelor de resuscitare, fiind declarată decedată de către medic”, transmite ISU Timiș.
Cea de-a doua victimă a fost transportată la spital pentru îngrijiri medicale, conștientă și cooperantă.
Pompierii s-au deplasat la locul accidentului cu o autospecială de primă intervenție si comandă și un echipaj SMURD tip C cu medic.
Revenim cu detalii!
Citiți principiile noastre de moderare aici!