Elevii de la mai multe școli din vestul țării s-au întrecut la concursul organizat de pompierii de la Inspectoratul pentru Situații de Urgență Timiș. Concursul cu tematică de protecție civilă i-a provocat pe tinerii de gimnaziu și liceu să acționeze în simulări de situații limită, de urgență și i-au provocat să se implice și să lucreze în echipă. Cei mai buni au fost premiați.