Cele mai multe maşini produse în afara UE sunt vândute în România în sistem leasing, taxele vamale de 30% fiind plătite la valoarea reziduală a contractului (20%, ceea ce conduce, practic, la taxe vamale de numai 6%).
Taxele vamale reduse, de 10%, ar putea fi plătite însă la valoarea de intrare, conducând astfel la o scumpire cu 4% faţă de ceea ce se plăteşte la momentul actual. Dealerii consideră că maşinile produse în afara graniţelor UE vor suferi în aceste condiţii un regres comercial, aceştia având resurse limitate de a absorbi creşterea de preţ. Viorel Ninulescu, director general al dealerului Top Motors pentru marca Toyota, a declarat că volumul de vânzări al firmei estimat pentru 2006 este de 300 de maşini Toyota, iar în ultimii doi ani şi jumătate o singură maşină a fost comercializată cu plata cash, restul fiind în sistem leasing.
Sursa: Antena3
Citiți principiile noastre de moderare aici!