Astfel, de anul viitor, nu vor mai exista chartere cu turişti ai companiei TUI, respectiv din Scandinavia, Germania sau Franţa.
Tour-operatorii externi au decis să nu mai aducă turişti în România, pentru a se evita riscul reclamaţiilor din partea acestora sau al unor vacanţe nesatisfăcătoare, în condiţiile în care litoralul românesc are deja o imagine deficitară.
Citiți principiile noastre de moderare aici!