Culmea este ca nici cei care aleg să meargă la mare cu trenul nu au altă soartă. Căldura deformează şinele, iar trenurile au întârzieri de zeci de minute. Turiştii care au plecat la mare cu trenul au ajuns la destinaţie cu peste două ore întârziere. I-au ţinut pe drum lucrările la calea ferată, începute neinspirat, în plin sezon, şi obişnuitele restricţii de viteză de pe timpul verii.
Calvar şi pentru şoferi: cei care n-au găsit o cameră în Mamaia, înaintează în pas de melc spre staţiunile din sud. Printre sutele de maşini înghesuite, nici măcar ambulanţele şi maşinile nu se mai pot strecura. Iar lucrurile vor sta la fel, cel puţin până duminică seară, când o parte dintre turişti se vor întoarce acasă.
Sursa: Antena3
Citiți principiile noastre de moderare aici!