Astfel, muncitorii ar fi duşi al construcţia vilelor şefilor, şi din această cauză în subteran nu mai coboară mineri suficienţi.
Ministrul economiei, Codruţ Şereş a declarat că inspecţia muncii dar şi ministerul vor face o anchetă asupra condiţiilor de lucru din mina Baia Nouă.
Citiți principiile noastre de moderare aici!