Nici vama română şi nici cea maghiară nu şi-au putut desfăşura activitatea. Vameşii au pus în funcţiune generatorul pentru cazurile de avarie, dar acesta a putut asigura doar iluminatul, nu şi funcţionarea calculatoarelor.
Din această cauză, poliţiştii de frontieră nu au putut controla documentele. Sute de oameni care intrau sau ieşeau din ţară au fost nevoiţi să aştepte aproape trei ore la frontieră remedierea defecţiunii. De-abia în jurul orei 3 dimineaţa, turiştii şi-au putut continua drumul.
Citiți principiile noastre de moderare aici!