Comandantul Spitalului Clinic Militar Central de Urgenţă din Bucureşti, generalul Ioan Sârbu, a precizat că, întrucât ambii militari au suferit răni la picioare, a socilitat ministrului Apărării Naţionale şi şefului Statului Major să îi trimită într-o clinică din SUA, unde sunt trataţi toţi militarii răniţi în război.
Ei vor fi supuşi unei intervenţii chirugicale pentru protezarea piciorului rănit. Sergentul Costinel Valerică Slăniceanu şi sergentul Laurenţiu Şerban sunt stabilizaţi din punct de vedere medical.
Citiți principiile noastre de moderare aici!