Jandarmii au reţinut pe aeroportul Mihail Kogălniceanu din Constanţa un bărbat beat care a încercat să-şi facă loc prin mulţime ca să ajungă la preşedintele Traian Băsescu. Timişoreanul,de 60 de ani, avea o sacoşă voluminoasă, şi prezenta un potenţial pericol. Un echipaj de jandarmi a văzut că bărbatul se ţine pe picioare cu dificultate şi l-a luat la întrebări.
El le-a spus acestora că vrea să stea de vorbă cu preşedintele. Jandarmii l-au dus într-o dubă şi l-au amendat pentru tulburarea liniştii publice şi încălcarea măsurilor impuse la mitingul aviatic.
Sursa: Antena3
Citiți principiile noastre de moderare aici!