Reacţia acestora vine ca urmare a interviului acordat de preşedintele ANT revistei „Capital”, în care el critica dur activitatea anumitor proprietari de hoteluri şi restaurante de pe litoral. Răspunsul hotelierilor nu s-a lăsat aşteptat. Ei au solicitat vineri demiterea lui Ovidiu Marian, anunţând că îl vor trimite în judecată pentru defăimarea turismului, subminarea economiei naţionale, precum şi pentru instigare la omor.
Ovidiu Marian e declarat, în interviu, că s-a săturat de „litoralul ăsta”, răbufnind: „Nu mai pot să fac turismul mă-sii. Mă … în el de turism! Şi să-l ia cine vrea să-l conducă!”. Se pare însă că hotelierii s-au sesizat şi îl vor trage la răspundere pe şeful supărat pentru toate afirmaţiile pe care le-a făcut.
Sursa: Antena3
Citiți principiile noastre de moderare aici!