El şi-a motivat gestul prin faptul că se află în imposibiltatea de a dezvolta turismul la standardele solicitate. Demisia secretarului de stat a fost depusă la biroul premierului, şi nu la Ministerul Transporturilor, Construcţiilor şi Turismului, în a cărui subordine se afla.
Oficialii Autorităţii au refuzat să comenteze demisia preşedintelui. Ovidiu Iuliu Marian a provocat în urmă cu două săptămâni furia hotelierilor, după ce a declarat într-un interviu că s-a săturat de litoral sau că nu vrea niciun turist străin în România. Ulterior, acesta şi-a cerut scuze pentru afirmaţiile care au inflamat hotelierii.
Sursa: Antena3
Citiți principiile noastre de moderare aici!