Pe de altă parte ieri dimineaţă angajaţii de la Baia Nouă şi conducerea minei s-au întâlnit pentru a hotărî dacă vor continua să lucreze sau vor înceta activitatea.
Mai mult de jumătate dintre minerii spun că preferă să fie diponibilizaţi pentru a primi salariile compensatorii.
Citiți principiile noastre de moderare aici!