Specialiştii au fost anunţaţi în jurul orei 14:30, de existenţa unui dispozitiv suspect care semăna cu o bombă, fiind compus dintr-un ceas, fire şi tuburi, pe care îl găsise femeia de serviciu.
Pentru a înlătura orice pericol pe care l-ar fi reprezentat dispozitivul respectiv, pirotehniştii l-au detonat. Ulterior, ei au constat că tuburile care ar fi trebuit să conţină explozibilul erau goale. Potrivit purtătorului de cuvânt al Biroului de presă al Poliţiei Capitalei, Christian Ciocan, anunţul a fost făcut de către o femeie de serviciu din cadrul complexului menţionat, care a afirmat că la parterul căminului nr. 3 a găsit un ceas cu fire şi tuburi.
Sursa: Antena3
Citiți principiile noastre de moderare aici!