Tion

Tion

  • Ştiri
    • Ştiri Timiș
    • Lugoj
    • Știri naționale
    • Stiri internaţionale
    • Eveniment
    • Sănătate
    • Dialoguri Sănătoase
    • Sport
    • Târg imobiliar
  • Timp liber
    • Cultură
    • Cinema
    • Horoscop
  • ANGAJĂRI
  • MICA PUBLICITATE
    • IMOBILIARE
      • Imobiliare Vanzari – Garsoniere
      • Imobiliare Vanzari – o camera
      • Imobiliare Vanzari – 2 camere
      • Imobiliare Vanzari – 3 camere
      • Imobiliare Vanzari – 4 camere
      • Imobiliare Vanzari – Case
      • Imobiliare Vanzari – Terenuri
      • Imobiliare Vanzari – Spatii comerciale
      • Imobiliare Inchirieri – Garsoniere
      • Imobiliare Inchirieri – o camera
      • Imobiliare Inchirieri – 2 camere
      • Imobiliare Inchirieri – 3 camere
      • Imobiliare Inchirieri – Case
      • Imobiliare Inchirieri – Spatii comerciale
    • PRESTĂRI SERVICII
    • CONSTRUCȚII
    • AUTO
    • DIVERSE
  • UTILE
  • VIDEO
  • Azi în Timișoara
  • Cariere de Poveste
  • Agenda
  • Lugoj
  • Podcast
  • Dialoguri Sănătoase
Select Page


Tion
Eveniment
Petrecere cu peste 50 de persoane, spartă de polițiști, sâmbătă noaptea, la Giarmata

Petrecere cu peste 50 de persoane, spartă de polițiști, sâmbătă noaptea, la Giarmata

De Raoul Jurchela
la 29 November 2020 12:01
26 Comentarii

Petrecere cu peste 50 de persoane, spartă de polițiști, sâmbătă noaptea, la Giarmata

foto: arhivă
29 November 2020 12:01
Amenzi de 135.000 lei, în noaptea de sâmbătă spre duminică, în localitatea timișeană Giarmata. Polițiștii timișeni am amendat zeci de persoane care participau la o petrecere privată organizată într-o casă.
Scris de Raoul Jurchela - Amenzi de 135.000 lei, în noaptea de sâmbătă spre duminică, în localitatea timișeană Giarmata. Polițiștii timișeni am amendat zeci de persoane care participau la o petrecere privată organizată într-o casă.

Trimite articolul

X

Oamenii legii au intervenit pe strada Tineretului din Giarmata în noaptea de sâmbătă spre duminică, în jurul orei 1:15. Într-o casă avea loc o petrecere la care participau 51 de persoane. Potrivit oamenilor legii, acestea nu respectau normele de protecție sanitară.

„În urma verificărilor efectuate s-a stabilit faptul că aceasta a fost organizată într-un spațiu închis, fiind identificate 51 de persoane care nu respectau normele de protecție sanitară.

Pentru abaterile constatate au fost aplicate 51 de sancţiuni contravenţionale în baza Legii 55/2020 privind prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de Covid-19, organizatorul evenimentului fiind sancționat cu suma de 10.000 de lei, iar participanții la eveniment cu sancțiuni în valoare totală de 125.000 de lei”, transmit reprezentanții IPJ Timiș.

Mai mult, în zona imobilului, polițiștii au mai găsit 4 persoane care nu aveau adeverințe de la angajator sau declarații pe proprie răspundere și nu purtau nici măști de protecție. Cele patru persoane au primit câte o amendă de 2000 de lei.

Trimite articolul

X
Taguri:
coronavirus ,
Covid-19 ,
petrecere covid
26 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Sicman says:
    November 29, 2020 at 12:46 pm

    Si ce anume trebuia sa treaca pe adeverinta? nu de alta, dar am niste prieteni fricosi care nu vor sa vina la ziua mea de frica amenzii. HAi ca aia cu adeventinta de la angajator a fost tare!

    Reply
    • Laura says:
      November 29, 2020 at 2:01 pm

      Nu te duce bila sa gandesti? cu adeverinta circuli de acasa la lucru si inapoi , prietenii tai venau de la lucru si mergeau acasa ? si s au oprit putin la petrecere )) , cu declaratia daca ai citit o si acolo ai sa vezi exact unde poti merge si pentru ce motive, ziua ta nu ai sa o poti tine prietene in maniera asta cu 50 de persoane i ati adio de la gandul asta

      Reply
    • ardelean says:
      November 29, 2020 at 2:32 pm

      Pica cerul daca nu-ti mai ti ziua?

      Reply
      • Sicman says:
        November 29, 2020 at 3:55 pm

        eident ca nu pica, dar eram curios, 4-5 prieteni.

        Reply
  2. Istvan says:
    November 29, 2020 at 1:02 pm

    Ya ba ya ba du! Ya ba ya ba do!
    Flinstones!

    Reply
  3. emilut says:
    November 29, 2020 at 1:15 pm

    Da ce mai respectă românii “măsurile” impuse de guvern … neaparat trebuie să dea guwernerul meu drumul la programul #RomâniaEducată.

    Reply
    • vidanjoru' says:
      November 29, 2020 at 4:10 pm

      Ce ar mai fi respectat rromanii masurile impuse daca era voma rosie la butoane. Dar… stai, ei nu cred in covid ci doar in doamne doamne.

      Reply
      • Kosy says:
        November 30, 2020 at 6:18 am

        Doamne apara si pazeste🤣😂🤣 voi chiar averi creierul spalat si mai credeți in prostiile astea de masuri de siguranță si tot bla bla-ul🤣😂🤣

        Reply
  4. DoarTimisoara says:
    November 29, 2020 at 1:19 pm

    Foarte interesant , daca organizatorul a primit 10.000 lei , restu amenzilor la 50 de persoane sa ridicat undeva la 700 lei de persoana :)))) Si unei batrane ii dati 2.000 lei ca nu are masca sau adeverinta sa mearga la piata…ce tara de cacat.

    Reply
    • JaRule says:
      November 29, 2020 at 2:46 pm

      125.000 / 50 = 2500 de RON de căciula !

      Reply
    • Misto says:
      November 29, 2020 at 2:48 pm

      Cuvântul amenzii depinde și de comportarea ta fără de agenți constatator, dacă faci scandal ți se da maxim, dacă îți accepți vina iti da minim. Poate baba s-a certat cu ei?

      Reply
    • Anonim says:
      November 29, 2020 at 2:58 pm

      Boss , adica 2300/om vrei sa srii. 125000 minus 10k egal 115k impartit la 50 da 2300… esti si tu vreun plutionieras de la ISU sa amendeze nu sa previna ?

      Reply
    • Popescu says:
      November 29, 2020 at 3:18 pm

      125 000/50 =2500 , cu cine ai făcut mate ???

      Reply
      • Eu says:
        November 29, 2020 at 4:01 pm

        El a impartit 115000 la 50. Tu ce dioptrii folosesti? Ca sa folosesc aceeasi tactica.

        Reply
    • DoarMatematica says:
      November 29, 2020 at 3:32 pm

      125.000 lei / 50 persoane = 2.500 lei per persoana.

      Reply
      • DoarAtentiaLaDetalii says:
        November 29, 2020 at 4:39 pm

        Si atentia?

        125.000 in total pentru 51 de persoane. Scrie clar ca organizatorul a luat 10.000 amenda, deci restul de 115.000 se imparte la 50.

        Reply
        • Moartea says:
          November 29, 2020 at 7:28 pm

          TU nu esti atent la detalii.
          “organizatorul evenimentului fiind sancționat cu suma de 10.000 de lei, iar participanții la eveniment cu sancțiuni în valoare totală de 125.000 de lei”
          51 de persoane.
          Organizatorul a primit 10.000.
          Restul de 50 au primit 125.000 in total (- 2.500 de persoana).

          Asta inseamna 135.000 ron in total.

          Mars.

          Reply
      • Alex says:
        November 29, 2020 at 5:18 pm

        Is 51 de oameni. Daca organizatorul a primit 10.000 atunci aialalti 50 au primit 125.000, deci undeva la 2500 de caciula…

        Reply
  5. eu says:
    November 29, 2020 at 4:06 pm

    Ar fi util sa fie consultat si un jurist, deoarece majoritatea masurilor prin amenzi gandite de guvern, nu au trecut testul legalitatii. Adica au picat la contestatie.

    Ar fi util sa nu pice. Si sa avem incredere atat in lege cat si in eficienta acesteia. O sperietoare de ciori poate sperie la inceput, apoi toti o ignora… Si noi avem guvern, nu un repetent care se joaca de-a masurile,

    Reply
    • Razvi says:
      November 30, 2020 at 8:32 am

      Bine ca avem avocatul poporului, o marioneta care se ocupa de anumite “drepturi” ale noastre doar când trage cineva de sfori!S-au ocupat de drepturile celor care au luat amenzi nerespectand nimic dând un semnal ca “fiecare poate face ce vrea fără sa fie pedepsit” un pas mare în umplerea ATI-urilor

      Reply
      • dr. ciobanescu says:
        December 1, 2020 at 8:40 am

        Stai in casa atunci ca respiri aer degeaba.

        Reply
  6. Kosy says:
    November 30, 2020 at 6:16 am

    Oare cum au aflat militienii de acest party?!? Tot de la vreun vexin handicapat care murea de ciuda ca nu a fost invitat si el🤣😂🤣

    Reply
    • Moartea says:
      November 30, 2020 at 10:47 am

      😂😂😂

      Reply
  7. Nicu says:
    November 30, 2020 at 10:06 am

    Ma gandesc cat suntem de moralisti si de veninosi la adresa celor care vand in piete agroalimentare inchise si au ajuns sa fie scosi afara pe vremea asta minunata …iar noi nu ratam nici o ocazie de a ne aduna 8..10..50 persoane pentru un chiolhan adhoc.
    Le explicam parintilor si bunicilor sa nu se apropie de biserici de sfinti ca altfel nu-i mai lasam sa-si vada nepotii…iar noi ne scriem o fituica si in baza ei ne arogam toate drepturile si nu uitam nici masca…cat mai sofisticata !

    Reply
    • Elevat says:
      December 1, 2020 at 11:28 am

      😁Unii nervoși,unii f deștepți, unii lupi moraliști și alții ca și mine pe…aici😁ne distrăm de ce prostii citim pe aici, hai să vă persiflez

      Reply
  8. Eu says:
    November 30, 2020 at 12:31 pm

    Unde a fost party.ul?

    Reply
  9. Cele mai citite știri

    1
    Ai parcat pe locurile de încărcare electrică din Timișoara? Riști amendă de la Poliția Locală
    2
    Încep înscrierile pentru o nouă sesiune a programului de fertilizare in vitro. Cine poate primi sprijin de la stat
    3
    Când Timișoara cucerea primul titlu național la polo, premiul era o cupă și opt pui
    4
    Canicula pune presiune pe rețeaua de apă. Aquatim le cere timișenilor să nu ude grădinile cu apă potabilă
    5
    Vă ustură ochii, tușiți sau vă doare capul? Ați putea avea „sindromul asociat aerului condiționat”
    6
    A intrat în vigoare regulamentul privind circulația de mare tonaj în Timișoara. Polițiștii fac verificări
    7
    Puteți decide Sculptura Anului care va fi amplasată în Timișoara! Patru lucrări concurează pentru Premiul Peter Jecza
    8
    Prețurile alimentelor vor începe să crească din nou până la sfârșitul anului
    9
    Campanie „Încarcă și Câștigă” pentru încărcarea mașinilor electrice în afara orelor de vârf
    10
    Paradox pe Dunăre: România a avut ploi abundente, dar fluviul se apropie de un minim istoric

    Cele mai noi știri

    Ştiri din Timiș

    Când Timișoara cucerea primul titlu național la polo, premiul era o cupă și opt pui

    Lugoj

    Aquatim investește peste 3 milioane de lei în rețeaua de apă din Lugoj

    România

    Ilie Bolojan, după decizia CCR în cazul Fritz: „Azi este el. Mâine poate fi altcineva”. Ce spune PNL Timiș

    Ştiri din Timiș

    Două firme vor să proiecteze pista de biciclete dintre Timișoara și Ghiroda. Traseul va avea aproape 3 kilometri

    România

    Comitetul Politic al USR se întâlnește pentru a-i da un vot de susținere lui Fritz

    Sănătate

    Mai multe specialități ale Ambulatorului Spitalului Municipal Timișoara au fost mutate. Noua adresă pentru consultații

    Ştiri din Timiș

    FOTO. Peste 120 de timișoreni și-au sterilizat câinii și pisicile prin noul program al primăriei

    Ştiri din Timiș

    VIDEO. „Scrie pe social media, fă un video pe TikTok, vino la un protest”. Fritz, mesaj „personal” pentru susținătorii săi

    Ştiri din Timiș

    Încep lucrările de asfaltare pe 12 străzi din Gătaia. Investiția se ridică la 7,4 milioane de lei

    Ştiri din Timiș

    Direcția de Asistență Socială Timișoara rămâne fără director general. De ce demisionează Esztero Emese
    • Servicii
      • Redactia
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Timiș Online

    ISSN 3008-2323

    ISSN-L 3008-2323

    Tion.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.

    Pentru detalii apasati aici