Tion

Tion

  • Ştiri
    • Ştiri Timiș
    • Lugoj
    • Știri naționale
    • Stiri internaţionale
    • Eveniment
    • Sănătate
    • Dialoguri Sănătoase
    • Sport
    • Târg imobiliar
  • Timp liber
    • Cultură
    • Cinema
    • Horoscop
  • ANGAJĂRI
  • MICA PUBLICITATE
    • IMOBILIARE
      • Imobiliare Vanzari – Garsoniere
      • Imobiliare Vanzari – o camera
      • Imobiliare Vanzari – 2 camere
      • Imobiliare Vanzari – 3 camere
      • Imobiliare Vanzari – 4 camere
      • Imobiliare Vanzari – Case
      • Imobiliare Vanzari – Terenuri
      • Imobiliare Vanzari – Spatii comerciale
      • Imobiliare Inchirieri – Garsoniere
      • Imobiliare Inchirieri – o camera
      • Imobiliare Inchirieri – 2 camere
      • Imobiliare Inchirieri – 3 camere
      • Imobiliare Inchirieri – Case
      • Imobiliare Inchirieri – Spatii comerciale
    • PRESTĂRI SERVICII
    • CONSTRUCȚII
    • AUTO
    • DIVERSE
  • UTILE
  • VIDEO
  • Azi în Timișoara
  • Cariere de Poveste
  • Agenda
  • Lugoj
  • Podcast
  • Dialoguri Sănătoase
Select Page


Tion
Eveniment
Individ arestat preventiv în cazul crimei din Gara de Nord din Timișoara

Individ arestat preventiv în cazul crimei din Gara de Nord din Timișoara

De Raoul Jurchela
la 24 July 2020 12:15
10 Comentarii

Individ arestat preventiv în cazul crimei din Gara de Nord din Timișoara

24 July 2020 12:15
Ancheta continuă în cazul tânărului de 34 de ani descoperit înjunghiat mortal în Gara de Nord din Timișoara. Oamenii legii au dus la audieri două persoane, iar una dintre ele a fost arestată preventiv, vineri, pentru omor calificat. Suspectul a mai fost cercetat în trecut pentru tentativă de omor.
Scris de Raoul Jurchela - Ancheta continuă în cazul tânărului de 34 de ani descoperit înjunghiat mortal în Gara de Nord din Timișoara. Oamenii legii au dus la audieri două persoane, iar una dintre ele a fost arestată preventiv, vineri, pentru omor calificat. Suspectul a mai fost cercetat în trecut pentru tentativă de omor.

Trimite articolul

X

Crima s-a petrecut în noaptea de miercuri spre joi, în Gara de Nord din Timișoara, pe una dintre căile de acces auto, în apropierea unei terase. Victima în vârstă de 34 de ani ar mai fi fost însoțită de doi indivizi și, pe fondul unui conflict, unul dintre aceștia l-a înjunghiat pe bărbat în zona gâtului. Criminalul a fost identificat de polițiști și a fost reținut, joi, pentru 24 de ore.

„În sarcina inculpatului s-a retinut in fapt că, în noaptea de 23.07.2020, în jurul orei 0325, în timp ce se afla în stația C.F.R. Timișoara Nord, în zona de acces spre liniile de cale ferată Grupa Reșița din spatele magazinului Profi, pe fondul unui conflict spontan i-a aplicat victimei R. F. o lovitură de cuțit în zona pieptului, în partea dreaptă, lovitură în urma căreia victima a suferit o plagă înjunghiată penetrantă în hemitoracele drept cu interesare de plămân drept și aortă, soldată cu hemoragie internă și externă, leziuni traumatice grave ce au condus la decesul acesteia”, transmit procurorii de la Parchetul de pe lângă Tribunalul Timiș.

Cadavrul a fost descoperit ulterior de un trecător care a dat alarma. Polițiștii și criminaliștii s-au deplasat la fața locului și au reușit să dea de urma celor doi indivizi care erau împreună cu tânărul ucis. Unul dintre cei doi a fost dus vineri la sediul Parchetului de pe lângă Tribunalul Timiș pentru audieri.

În timpul verificărilor anchetatorii au stabilit că bărbatul reținut nu este la prima faptă cu violență.

„Mentionam ca inculpatul S.V.A. a mai comis anterior, în cursul anului 2006, o tentativă de omor calificat”, spun procurorii timișoreni.

Bărbatul a fost prezentat magistraților cu propunere de arestare preventivă, iar aceștia au decis să îl aresteze preventiv pentru 30 de zile. El este cercetat penal acum pentru infracțiunea de omor calificat în stare de recidivă postexecutorie.

Trimite articolul

X
Taguri:
crima gara de nord ,
crima timisoara
10 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Erst says:
    July 24, 2020 at 12:25 pm

    VINE PSD ȘI II DA DRUMUL

    Reply
    • emilut says:
      July 24, 2020 at 2:41 pm

      Din contră, vine Alina Gorghiu cu proiectul „7 ani închisoare de acasă”.

      Reply
    • Geo says:
      July 25, 2020 at 2:08 am

      Nu-i da drumul ca trebuie sa-l intretinem noi la puscarie.Ce a ajuns Timisoara jalnic,ti-e frica sa mai mergi pe strada.

      Reply
  2. Ana says:
    July 24, 2020 at 12:47 pm

    Zona Garii a fost si din pacate inca este un adevarat pericol. Lipsa autoritatilor in strada si nu in patrula mobila se simte si vede prin evenimentele ce au loc.
    Cu un an in urma in aceiasi zona am trait un eveniment care putea fi evitat daca fortele de ordine ar fi in strada.

    https://www.facebook.com/anuta.constantineasaivancus/posts/2083585521677486

    Reply
    • TMEUTM says:
      July 24, 2020 at 3:42 pm

      Ca si in trafic, ca si peste tot, politia e absenta. Sunt prezenti doar la constatari. Am fost surprins sa vad cati erau pe strazi in starea de urgenta, atat cat am vazut, dar in rest unde sunt, ce fac? Atatea politii si noua ne e frica pe strada, in masini, pe biciclete sau pe jos. Penibil. Chiar merita pensii speciale pt ca e periculos sa stau in birouri.

      Reply
      • TMEUTM says:
        July 24, 2020 at 3:42 pm

        *sa stai

        Reply
  3. Lorin fortuna says:
    July 24, 2020 at 9:09 pm

    Asta e un demon zoteric . Sa putrezeasca in puscarie, bulangiul

    Reply
  4. Titean says:
    July 24, 2020 at 9:27 pm

    Boschi 1 îl taie pe boschi 2. Ăsta din urmă moare, primul ia bulău. The End.

    Reply
  5. cucnoris says:
    July 24, 2020 at 10:04 pm

    Aceste fapte in zona garii s au mai intimplat si se vor mai intimpla,structura investita de stat cu aplicarea legii in gara si in zona garii se pare ca va trebui urgent sa isi schimbe modul de actiune,o schimbare radicala,dar bineinteles ca nu se ba intimpla nimic,nu se va schimba nimic si lucrurile vor merge tot asa toate birturile din zona sint niste focare de infractiuni,de la hoti,proxeneti,curve,tot felul de combinatori,drogati,pacanelisti,boschetari si boschetare,este o boschetara care doarme pe peron,nu departe de usa biroului politiei tf,doarme acolo de vreo 3 ani,de atunci o stiu eu,la vreo maxim 10 metrii de usa mai sus amintita si toata fauna ce poate exista isi duce veacul nederanjata de absolut nici o structura,din cind in cind se mai fac de forma si sa dea bine in ziar niste activitati,eu ma intreb citi lucratori lucreaza la aceasta structura,tinind cont ca traficul de trenuri si implicit de persoane in gara este la maxim 10 la suta fata de cea fost inainte de 90,ziua tie teama sa treci pritre boschetari,noaptea nici nu mai vorbesc,asta iarna erau citiva boschetari, vreo doi,care stateau la usa magazinului profi,imediat ce se insera,si cum iesea vreau client,asa,mai spalat,cereau bani,bineinteles ca erau destul de atinsi de alcoolo,cuvintul ,, cloaca ,, se potriveste cel mai bine pentru gara unui oras care se vrea european.

    Reply
  6. Greenu says:
    July 25, 2020 at 12:18 am

    Informații incomplete, ce vârsta are criminalul de unde este de unde se știau, dacă erau oameni ai străzii, ceea ce ați scris se poate deduce și după logica.

    Reply
  7. Cele mai citite știri

    1
    Tragedie în Timiș: o fată s-a înecat în apele de la Sânnicolau Mare
    2
    O nouă rundă de dezinsecție, săptămâna viitoare, la Timișoara. Se stropește împotriva țânțarilor
    3
    Când Timișoara cucerea primul titlu național la polo, premiul era o cupă și opt pui
    4
    VIDEO. Trafic îngreunat pe A1 Timișoara-Lugoj după ce un autotren a rupt parapetele și a ajuns pe sensul opus
    5
    Patriarhul Daniel, propus prim-ministru. „Ar fi votat cu o largă majoritate în Parlamentul României”
    6
    Cod roșu de caniculă în județul Timiș. Cum vă puteți proteja de căldură și unde găsiți ajutor în Timișoara
    7
    Dr. Roxana Voicu, medic specialist în consiliere nutrițională, ne explică cum ar trebui să arate alimentația noastră pe perioada verii
    8
    O nouă galerie comercială la Lugoj. PUZ-ul intră în consultare publică
    9
    Noutăți pentru viitorii șoferi din Timiș: schimbări la examenul auto
    10
    Pompierii din Timiș merg să ajute francezii cu incendiile de pădure

    Cele mai noi știri

    Ştiri din Timiș

    Bolojan le cere liberalilor să caute candidați pentru Primăria Timișoara

    Ştiri din Timiș

    Emil Boc critică „amendamentul Fritz”: „Nu schimbăm regulile după terminarea jocului”

    România

    Șefa CCR, opinie separată în cazul „amendamentului Fritz”: „Voi explica de ce cred că este neconstituțional”

    Eveniment

    Hoțul de la Poșta Mare, implicat în dosarul furturilor de lux ce a vizat medici și politicieni. Peste 900.000 de euro, prejudiciul estimat

    Turism

    Vacanțele îi costă mai mult pe români decât se așteaptă. Ce cheltuieli neprevăzute apar cel mai des

    România

    Nicușor Dan, după decizia CCR privind Legea integrității: „Argumentele din sesizarea mea erau foarte solide”

    Eveniment

    Accident grav pe DJ 592, la Chevereșu Mare: un mort și doi răniți

    Ştiri din Timiș

    Când Timișoara cucerea primul titlu național la polo, premiul era o cupă și opt pui

    Lugoj

    Aquatim investește peste 3 milioane de lei în rețeaua de apă din Lugoj

    România

    Ilie Bolojan, după decizia CCR în cazul Fritz: „Azi este el. Mâine poate fi altcineva”. Ce spune PNL Timiș
    • Servicii
      • Redactia
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Timiș Online

    ISSN 3008-2323

    ISSN-L 3008-2323

    Tion.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.

    Pentru detalii apasati aici