Gheorghe Chivorchian, preşedintele clubului Politehnica Timişoara, s-a aflat la orele după-amiezii la discuţii cu prefectul de Timiş, Mircea Băcală. Desigur, reprezentantul Guvernului în teritoriu nu prea poate face multe pentru susţinerea cauzei celor de la Poli.
Clubul FC Politehnica Timişoara a făcut publică întreaga documentaţie depusă la Comisia de Apel a FRF, cea care a judecat recursul făcut de Viorel Duru la hotărârea acordării licenţei de joc pentru sezonul următor pentru echipa bănăţeană.
Laszlo Sepsi, fundaşul lui Poli Timişoara, nu mai vrea la Poli. Prin intermediul firmei de avocatură a deputatului Tudor Chiuariu, s-a adresat instanţelor juridice din domeniul muncii, după ce solicitările numeroase trimise Comisiei de Soluţionare a Litigiilor a Ligii Profesioniste de Fotbal au suferit numeroase amânări, fără a se oferi o rezolvare.
Mii de suporteri ai clubului de fotbal Politehnica s-au adunat miercuri seara în faţa Operei din Timişoara, în centrul oraşului, pentru a-şi susţine echipa favorită, după ce FRF a decis ca aceasta să nu primească licenţa pentru sezonul 2011/2012 al Ligii I şi să fie retrogradată.
Youtube: Poli Timisoara si Bistrita au fost retrogradate.