Studenții i-au provocat pe profesori la fotbal. Înainte să înceapă sesiunea, tinerii din Liga AC au intrat vineri seara pe teren într-un meci împotriva profesorilor de la catedra de Educație Fizică și Sport a Universității Politehnica Timișoara. Tinerii și-au luat revanșa, învingându-şi dascălii cu 4-2 după ce în aprilie au pierdut cu 10-6.
Ciudăţeniile legate de neacordarea licenţei pentru FC Politehnica Timişoara sunt multe. Una mai piperată decât cealaltă. Iar un nou exemplu în acest sens este chiar citarea clubului la Comisia de Apel. Viorel Duru este acuzat că a fost în acea zi şi reclamant şi decident. Documentele o dovedesc.
Agonia lui Poli, prelungita de FRF. Federaţia Română de Fotbal nu a fost capabilă să ia o decizie în cadrul Comitetului Executiv, desfăşurat joi, la Bucureşti.
Primarul Timişoarei, Gheorghe Ciuhandu, susţine că ar fi mult mai bine pentru Poli dacă ar juca în campionatul maghiar sau sârbesc, deoarece în campionatul intern sunt meciuri aranjate. Viceprimarul Adrian Orza aşteaptă să vadă dosarul de licenţiere de la Marian Iancu.
Fanii FC Politehnica Timişoara se vor aduna, astăzi, de la ora 19, în centrul oraşului pentru a protesta împotriva deciziei FRF de a anula licenţa de joc pentru formaţia timişoreană. Liderii galeriei promit că manifestarea de sprijin va fi una paşnică. Autorizaţia de protest a fost solicitată şi primită nu doar pentru ziua de miercuri, ci pentru următoarele zile.