Numeroase mesaje de susţinere a echipei Poli au ajuns în cursul zilei de marţi atât pe adresa de e-mail a redacţiei noastre, cât şi sub formă de comentarii la articolele publicate pe ww.tion.ro şi pe pagina de Facebook a site-ului. Pe de o parte, suporterii sunt alături de echipă în aceste vremuri tulburi şi îşi manifestă susţinerea, iar pe de altă parte se declară dezamăgiţi de decizia, zic ei nedreaptă, a Federaţiei Române de Fotbal. Unul dintre ei a scris chiar şi o poezie.
Nici nu a fost anunţată bine decizia de retrogradare a lui Poli Timişoara în liga a treia că „vulturii” roiesc deja pe jucătorii echipei. Într-un asemenea moment iese la iveală calitatea patronilor de cluburi români. Sau aprecierea şi respectul de care se bucura Marian Iancu între aceştia...
Decizia de a o retrograda pe Poli a căzut ca un trăsnet peste timişorenii care susţin echipa. Vestea că de acum înainte vom merge la meciuri în divizia C s-a răspândit rapid, în Timişoara.
Principalul afectat de decizia luată de FRF rămâne în final chiar principalul acţionar de la FC Politehnica Timişoara, Marian Iancu. Extrem de nervos, explicabil, el a anunţat că va continua demersurile împotriva celor care au adus clubul Poli în imposibilitatea de a juca fotbal de calitate în continuare.
Celebrul antrenor timişorean Jackie Ionescu vrea să rămână optimist şi cere să vadă documentele care au dus la apariţia problemelor ce au condus la pierderea licenţei.