Astfel, din iunie 2007, aceştia din urmă îşi vor desfăşura activitatea numai în magazine speciale. Până acum, florarii au identificat 600 de locuri în care vor fi deschise chioşcuri moderne dotate cu aer condiţionat, termopane şi case de marcat.
Excepţie fac doar târgurile de flori. În acest moment, în Bucureşti sunt aproape o mie de vânzători de flori, din care doar puţin peste 400 sunt înscrişi în Asociaţia Florarilor.
Trimite articolul
XNu o sa mai fie tigane (rroame!) cu tigara-n coltul gurii si slapisi din plastic si nici consoartii lor burtosi in Bucuresti cu ghemotoacele de bani si spunand mascari, injuraturi? O sa fie rroame (!) gen Claudia Schifer in magazine “moderne” si cu “case de marcat”? Ce fericire… Patroane! Alta viata pe noi, manca-ti-as! E tare Adriean asta…