În majoritate italieni, pasionaţii de vânătoare s-au năpustit în Rezervaţia Biosferei Delta Dunării şi se simt liberi să împuşte tot ce le cade în faţă.
“Jurnalul Naţional” spune că ceea ce se întâmplă este un adevărat carnagiu. Nu contează dacă păsările vânate sunt ocrotite de lege, se pare că de când a început sezonul de vânătoare, Delta Dunării a devenit un “no man s land”.
Vânătorii se bucură de toată libertatea, trag în tot ce doresc şi nimeni nu plăteşte pentru distrugerile din Rezervaţie.
Citiți principiile noastre de moderare aici!