Nicolae Văcăroiu şi-a avertizat colegii că, de luna viitoare, ar putea să recurgă la prevederile regulamentare şi să reducă diurna de şedinţă pentru cei care nu vin la serviciu.
În plus, preşedintele Senatului a făcut apel şi la liderii de grup pentru ca euro-observatorii să fie şi ei prezenţi în zilele de joi, la lucrările în plen, chiar dacă este sesiune a Parlamentului European.
Citiți principiile noastre de moderare aici!