Precizarea a fost făcută în emisiunea “Cafeaua cu sare”, la Antena 3. Radu Opaina a explicat că majorările vor fi făcute în două etape. Directorul Federaţiei Asociaţiilor de Proprietari din România a justificat faptul că scumpirile depind, în principal, de preţul gigacaloriei.
După cum s-a hotărât acum două săptămâni, gigacaloria nu va mai fi subvenţionată de la 1 ianuarie 2007.
Citiți principiile noastre de moderare aici!