Preşedintele Sanitas, Marius Petcu, a anunţat că decizia a fost luată după negocierile cu reprezentaţii Ministerului Sănătăţii Publice. Potrivit liderului sindical, pe 21 noiembrie a fost stabilită o grevă de avertisment cu întreruperea activităţii între orele 9:00 şi 11:00, iar în 28 noiembrie va fi declanşată greva generală pe o perioadă nedeterminată.
Personalul medical, din nou în grevă?
Reactualizat la:
BUCUREŞTI - Federaţia Sanitas deschide conflictul colectiv de muncă la nivel naţional, în semn de protest că autorităţile refuză să discute principalele revendicări privind majorările salariale, acordarea tichetelor de masă pentru toţi salariaţii şi a unor facilităţi specifice.
Citiți principiile noastre de moderare aici!