Se pare că maşina aparţine Serviciului de Protecţie şi Pază. Femeia a fost luată de o ambulanţă care se afla deja la Romexpo şi dusă la Spitalul Elias. Victima a suferit o comoţie cerebrală.
Preşedintele Băsescu s-a oprit pentru a afla ce se întâmplă şi şi-a reluat drumul de abia după ce salvarea a plecat spre spital. Şeful statului a participat la deschiderea Târgului Internaţional Bucureşti.
Citiți principiile noastre de moderare aici!