Referitor la soldaţii din Irak, şeful SMG a declarat că, “este posibil să fie un calendar de retragere, dar până acum nu s-a luat nicio decizie”.
Forţa de Securitate din Afganistan, aflată sub comanda NATO, lansase, cu ceva timp în urmă, o amplă ofensivă împotriva talibanilor, în vechiul lor bastion din provincia Kandahar. Românii vor participa la acţiunile din zonă în conformitate cu stategia NATO.
Citiți principiile noastre de moderare aici!