În decembrie vom avea ploi şi temperaturi de până la 16 grade celsius. Meteorologii susţin că de luni, vremea se va îndrepta. După ce luna octombrie a debutat cu temperaturi de până la 30 de grade celsius, de săptămâna viitoare mercurul din termometre va arăta aproximativ 22 de grade Celsius.
Vremea va rămâne frumoasă şi în prima jumătate a lunii noiembrie, după care iarna începe să îşi facă simţită prezenţa. Meteorologii estimează că luna decembrie va fi una… de toamnă. Specialiştii cred că nu va ninge, iar temperaturile ar putea ajunge chiar la 16 grade celsius.
Totuşi, românii nu vor scăpa complet de iarnă. Anotimpul alb îşi va intra în drepturi abia la începutul lunii februarie.
Citiți principiile noastre de moderare aici!