Deputatul Corneliu Ciontu va deveni prim-vicepreşedinte al PNG şi va reprezenta partidul în Parlament. Motivul pentru care Ciontu a ales PNG este doctrina reală naţional-creştină a formaţiunii. El a declarat că membrii PP ce vor să adere la noul partid o vor putea face „în mod voluntar”.
Sondajele de opinie arată că PNG se clasează tot mai sus în preferinţele românilor. Plecând de la această situaţie, Ciontu a afirmat că doreşte să se transforme în „portavocea” partidului pe care îl reprezintă în Parlament.
Sursa: Antena3
Citiți principiile noastre de moderare aici!