Tion

Tion

  • Ştiri
    • Ştiri Timiș
    • Lugoj
    • Știri naționale
    • Stiri internaţionale
    • Eveniment
    • Sănătate
    • Dialoguri Sănătoase
    • Sport
    • Târg imobiliar
  • Timp liber
    • Cultură
    • Cinema
    • Horoscop
  • ANGAJĂRI
  • MICA PUBLICITATE
    • IMOBILIARE
      • Imobiliare Vanzari – Garsoniere
      • Imobiliare Vanzari – o camera
      • Imobiliare Vanzari – 2 camere
      • Imobiliare Vanzari – 3 camere
      • Imobiliare Vanzari – 4 camere
      • Imobiliare Vanzari – Case
      • Imobiliare Vanzari – Terenuri
      • Imobiliare Vanzari – Spatii comerciale
      • Imobiliare Inchirieri – Garsoniere
      • Imobiliare Inchirieri – o camera
      • Imobiliare Inchirieri – 2 camere
      • Imobiliare Inchirieri – 3 camere
      • Imobiliare Inchirieri – Case
      • Imobiliare Inchirieri – Spatii comerciale
    • PRESTĂRI SERVICII
    • CONSTRUCȚII
    • AUTO
    • DIVERSE
  • UTILE
  • VIDEO
  • Azi în Timișoara
  • Cariere de Poveste
  • Agenda
  • Lugoj
  • Podcast
  • Dialoguri Sănătoase
Select Page


Tion
România
Deputaţii cheltuie 3 milioane de lei pe benzină!

Deputaţii cheltuie 3 milioane de lei pe benzină!

la 24 February 2007 12:18
9 Comentarii
24 February 2007 12:18
BUCUREŞTI - Deputaţii şi-au stabilit furnizorul de benzină după mai multe săptămâni de deliberări. La licitaţie s-au înscris trei companii, iar câştigătoare a fost cea care a dovedit că, între altele, îi poate alimenta pe aleşi de oriunde din ţară.
Scris de IM:ANTENA_3 - BUCUREŞTI - Deputaţii şi-au stabilit furnizorul de benzină după mai multe săptămâni de deliberări. La licitaţie s-au înscris trei companii, iar câştigătoare a fost cea care a dovedit că, între altele, îi poate alimenta pe aleşi de oriunde din ţară.

Trimite articolul

X

Bonurile valorice pentru benzină vor fi furnizate anul acesta la Camera Deputaţilor de Lukoil, care a învins ofertele Petrom şi Rompetrol. Camera Deputaţilor va plăti în acest an în jur de 3 milioane de lei noi pe bonurile valorice pentru combustibil. Preţul cel mai scăzut pentru bonurile de benzină a fost una dintre condiţii pentru companiile înscrise în cursă, dar nu singura.

Principala cerinţă a fost ca şoferii să se poată aprovizona cu benzină din orice punct al ţării. O altă cerinţă a vizat cifra medie anuală de afaceri în ultimii trei ani rezultată din vânzarea de combustibil auto. Această trebuia să fie de cel puţin 2,5 milioane de euro. Astfel şoferii nu mai trebuie să umble cu bani pentru benzină şi se pot aproviziona din toată ţara pe unde circulă maşinile noastre. În 2006, Petrom şi-a adjudecat contractul de furnizare de bonuri valorice de combustibil pentru Camera Deputaţilor.

Trimite articolul

X
9 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Anonim says:
    February 24, 2007 at 1:37 pm

    De ce nu l-au ales pe Patriciu? Rompetrol?

    Reply
  2. Anonim says:
    February 24, 2007 at 1:40 pm

    Lasa-ti bonurile ieftiniti benzina,mariti salariile si mai vedem…

    Reply
  3. Anonim says:
    February 24, 2007 at 2:16 pm

    bine ca lor isi 3milioane euro ce fac ei de euro astia mai bine ar mari salariile

    Reply
  4. PRA says:
    February 24, 2007 at 4:18 pm

    3.000.000 RON … putin cam mult cheltuie pe an , doar pt. benzina ….sau cel putin asa mi se pare mie…

    Reply
  5. Anonim says:
    February 24, 2007 at 4:57 pm

    citesc si observ cu stupoare cate pareri aiurea gasesc pe-aici… sa mareasca salariile ? la ce ? unde ? cum ? cum poate guvernul sa oblige din 3 milioane de euro un angajator Privat (la care marea majoritate dintre noi suntem angajati) sa mareasca salariile ?damn it nu va mai dati asa aiurea cu parerea ca o sa le citeasca cineva si o sa ne bage pe toti cititorii bihon in aceeasi oala..

    iar in legatura cu rompetrol… 1. ar fi fost prea batator la ochi; 2. nu se complica ei doar pt 3 milioane de lei

    Reply
  6. Anonim says:
    February 24, 2007 at 7:27 pm

    DUPA CUM STIM AMBULANTELE AU PROBLEME CA NU AU BENZINA SI NU POATE DEPLASA LA SOLICITARILE GRAVE DAR EI MERG UNDE VREAU PE BANNI NOSTRI VAGABONZII DAR NO LEM ALES SUPORTAM CONSECINTELE ASTA ASA AFOST SI ASA VA FI PINAI LUME

    Reply
  7. Anonim says:
    February 24, 2007 at 8:48 pm

    Nesimtire crasa si obraz mai gros ca talpa la opinca, de bun-simt ce sa mai vorbim, e frumos, sublim dar inexistent!

    Reply
  8. Anonim says:
    February 24, 2007 at 11:58 pm

    cica sunt desteptiiiii din parlament …. ei nau auzit de cardurile ROMpetrol ????? :)) aku vam dat solutzia …. datimi si mie 300 pe zi 😀

    Reply
  9. smart says:
    February 25, 2007 at 1:44 pm

    nu l-au ales pe patriciu fiinda Rompetrol nu are atatea statii cat lukoil .. numa in arad lukoil are 12-13 statii iar rompetrol are doar 4 si inca vreo 3-4 partener Rompetrol .. deci la statii ca arie de acoperire ii face Lukoil…

    Reply
  10. Cele mai citite știri

    1
    Fată de 16 ani lovită pe zebră în orașul Buziaș de către o șoferiță neatentă
    2
    Foc la parterul unei case din Timișoara, lichidat de pompieri
    3
    FOTO. Giroc va avea o nouă grădiniță modernă pentru 160 de copii. La cea veche s-au făcut lucrări
    4
    „Crâmpeie de vis”, expoziție de artă contemporană la Timișoara, între culoare, materie și emoție
    5
    Pista de biciclete din Jimbolia, proiect de milioane de lei din PNRR, cu nereguli încă din execuție. Inspectorii au găsit abateri de la proiectul tehnic
    6
    Timișoara se transformă într-un traseu sportiv uriaș. Restricții de circulație pentru „Timotion 2026”
    7
    „La Cafea cu Blănosul” la Timișoara. Stăpânii, alături de căței, sunt invitați la un workshop gratuit de dresaj și bingo caritabil
    8
    Consulatele ajung în școlile din Timișoara. Elevii descoperă Europa dincolo de manuale
    9
    Restricții de trafic pe DN 59. Se execută lucrări la parapete între Șag și Jebel
    10
    Horoscop săptămâna 4 - 10 mai

    Cele mai noi știri

    Ştiri din Timiș

    FOTO. Giroc va avea o nouă grădiniță modernă pentru 160 de copii. La cea veche s-au făcut lucrări

    Capitală Culturală

    Ziua Timișoarei: Marija Šerifović, Monica Anghel, Nico, Andreea Voica și alți artiști urcă pe scenă

    Capitală Culturală

    Teatrul Maghiar din Timișoara încheie stagiunea cu premiera „Festen”

    Ştiri din Timiș

    FOTO. Demolări cu iz politic pe strada Lacului. Primăria pune la pământ construcțiile ridicate de „Matteo”

    Capitală Culturală

    O primă audiție națională încheie stagiunea Filarmonicii Banatul

    Ştiri din Timiș

    VIDEO. Flight Festival 2026: 90.000 de oameni, trei zile și un final cu ploaie

    Capitală Culturală

    Irina Rimes, Satoshi și Dora Gaitanovici completează line-up-ul la Ziua Timișoarei

    Ştiri din Timiș

    VIDEO. Modernizarea căii ferate Lugoj – Timișoara, gata pe trei sferturi

    Ştiri din Timiș

    Avertisment pentru angajatori. Apa, pauzele și programul adaptat sunt obligatorii în perioadele cu temperaturi extreme

    Mapamond

    Bijuteriile coroanei Boemiei, expuse în septembrie la Castelul din Praga
    • Servicii
      • Redactia
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Timiș Online

    ISSN 3008-2323

    ISSN-L 3008-2323

    Tion.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.

    Pentru detalii apasati aici