Asociaţia Producătorilor şi Importatorilor de Automobile arată că numărul de autovehicule achiziţionate a fost cu 17% la mai mare în septembrie, faţă de luna august.
Din totalul de 22.000 de maşini vândute, 8.500 provin de la fabrica din Piteşti. Specialiştii în domeniu estimează un trend ascendent constant în ceea ce priveşte vânzarea de automobile. Mai mult, România are şanse reale să devină a doua ţară europeană la numărul de maşini comercializate, chiar la sfârşitul acestui an.
Citiți principiile noastre de moderare aici!