De altfel, la sfârşitul anului trecut Agenţia Naţională de Administrare Fiscală a instituit sechestru asupra Gării de Nord.
Şeful ANAF, Sebastian Bodu, a precizat că instituţia pe care o conduce colaborează cu ministerul Transporturilor pentru a recupera banii datoraţi de CFR. Acesta a afirmat însă că prin acţiunile ANAF nu va fi perturbată circulaţia trenurilor.
Sursa: Antena3
Citiți principiile noastre de moderare aici!