Zilele acestea, în capitală, sunt prezenţi peste trei mii de invitaţi din statele francofone, de la şefi de stat şi de guvern, reprezentanţi ai organizaţiilor internaţionale, primari, oameni de afaceri şi de cultură, precum şi numeroşi jurnalişti. Joi seară, pe bulevardele din centru, mulţi dintre ei au ieşit la plimbare sau şi-au petrecut seara la terasă ascultând Patricia Kass.
Bineînţeles, patronii teraselor nu au pierdut ocazia şi au organizat o serie de evenimente menite să atragă clienţii cu gusturi pariziene. Rezultatele acestor mici atenţii nu s-au lăsat nici ele aşteptate.
Trimite articolul
XBine au facut si ei sunt oameni.Ca sa intelegi omul trebuie sa cobori intre oameni.