Surse din Poliţie au declarat că anunţul privind plasarea unui dispozitiv exploziv în clădirea care adăposteşte Curtea de Apel Bucureşti şi Judecătoria Sectorului 5 a fost făcut de o femeie care a sunat pe un telefon din incinta imobilului.
Poliţiştii şi jandarmii au trecut imediat la evacuarea Palatului de Justiţie. Se aşteaptă sosirea unei echipe de pirotehnicieni care să verifice veridicitatea ameninţării.
Citiți principiile noastre de moderare aici!