Ultimul studiu a fost efectuat pe 100 de elevi cu vârste între 11 şi 15 ani, din România şi din Anglia.
Cei din România au un program de odihnă mai mare, se mişcă mai mult şi din acest motiv au condiţie fizică mult mai bună decât cei din Anglia.Copiii britanici sunt mult mai expuşi pericolului obezităţii din cauza sedentarismului şi al regimului alimentar de tip fast food.
Sursa: Antena3
Citiți principiile noastre de moderare aici!