30% dintre copii sunt născuţi din părinţi necăsătoriţi, procent dublu faţă de cel existent în 1990.
În acelaşi timp, România se confruntă cu o scădere dramatică a numărului de… bărbaţi. Dacă luăm în considerare şi realitatea statistică a faptului că tot bărbaţii sunt cei care mor mai repede, putem vedea clar că trăim într-o lume a femeilor. Conform „Cotidianul”, bărbaţii sunt depăşiţi, numeric, de femei, cu peste un milion. Poate că tocmai din această cauză, de obicei, bărbatul poartă vina destrămării familiei.
Citiți principiile noastre de moderare aici!