Deşi până acum au sosit în ţară cinci transporturi de refugiaţi, iar autorităţile române fac eforturi pentru a-i repatria şi pe ceilalţi români surprinşi în Liban, situaţia rămâne gravă.
În Liban mai sunt încă români care nu au reuşit să găsescă o cale de a reveni în ţară şi nici măcar pentru a se deplasa spre ambasada română, locul de întâlnire dat de preşedintele Băsescu pentru cei care doresc să se întoarca în România.
Citiți principiile noastre de moderare aici!