NASA a trecut prin ceva emoţii şi vineri, când astronauţii de pe Discovery au detectat un obiect plutind în spatele navetei spaţiale. Echipajul a descris obiectul ca fiind un dreptunghi de un alb strălucuitor. După prima analizare a obiectului suspect, care i-a făcut pe unii să se gândească la OZN-uri, inginerii NASA au ajuns la concluzia că era vorba de o bucată de mici dimensiuni desprinsă din navetă care nu putea pune în pericol aterizarea navetei în siguranţă.
Naveta Discovery s-a întors pe Pământ după 14 zile în spaţiu
Reactualizat la:
Naveta spaţială americană Discovery şi echipajul său de şapte astronauţi au revenit pe Pământ în Florida, după 14 zile petrecute în spaţiu.
Citiți principiile noastre de moderare aici!