O fată de 17 ani, posesoare a permiselor de conducere pentru categoriile AM și A1, a fost implicată într-un accident rutier petrecut pe bulevardul I.C. Brătianu din Timișoara.
Potrivit polițiștilor, aceasta se deplasa cu motociclu dinspre zona Michelangelo către I.C. Brătianu, pe direcția Carol Telbisz. Ajunsă în intersecție, tânăra ar fi frânat pentru a acorda prioritate pietonilor, moment în care ar fi pierdut controlul asupra motocicletei și a căzut de pe motociclu.
În urma incidentului nu au fost implicate alte vehicule. Conducătoarea motocicletei a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ, indicând o alcoolemie de 0 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Tânara a fost transportată la spital pentru investigații.
Polițiștii au deschis un dosar și efectuează cercetări pentru a stabili cu exactitate împrejurările în care s-a produs evenimentul rutier.
Trimite articolul
XMotociclistii se mai numesc “Donorcyclers” sau “Pizza pe sosea”….
Asta se intampla daca se dau permise persoanelor care nu s-au “copt” inca la caput…macar putin. Nu stiu de ce ar trebui sa ai permis inca de la 16 ani ??? Doar pentru ca ai dreptul, sau unora li se pare ca e prea greu sa mergi pe jos/cu taxi,Uber, Bolt/bicicleta ??? Nu iau in calcul prea mult mijloacele de transport in comun, am avut ieri o experienta usor neplacuta…