Ripensia Timisoara paraseste primele locuri ale clasamentului, dupa infrangerea de acasa cu Mioveni

© foto: Seba Tataru
Ripensia Timișoara nu mai reușește să țină ritmul Ligii 2, așa cum a făcut-o la debut, când și-a depășit condiția de proaspăt promovată. Sâmbătă, pentru formația timișoreană a urmat o nouă înfrângere, pe teren propriu, în fața celor de la Mioveni, cu 1 – 0.

Formația bănățeană intrată în acest sezon în liga secundă iese din zona podiumului clasamentului, după ce a fost înfrântă pe teren propriu. CS Mioveni s-a descurcat mai bine și a înscris o singură dată, îndeajuns pentru o victorie. Prima repriză a fost una bună pentru oaspeți, care au avut numeroase ocazii, dar portarul Rădulescu a prins o zi bună sâmbătă. De cealaltă parte, Ripensia a avut o bară prin Dumiter.

Golul a venit în repriza a doua, în a doua parte, Rădescu înscriind în minutul 72, cu un șut de la marginea careului. Gazdele nu au mai reușit să marcheze, iar meciul s-a terminat cu înfrângerea Ripensiei, prima pe teren propriu din acest campionat.