Tion

Tion

  • Ştiri
    • Ştiri Timiș
    • Lugoj
    • Știri naționale
    • Stiri internaţionale
    • Eveniment
    • Sănătate
    • Dialoguri Sănătoase
    • Sport
    • Târg imobiliar
  • Timp liber
    • Cultură
    • Cinema
    • Horoscop
  • ANGAJĂRI
  • MICA PUBLICITATE
    • IMOBILIARE
      • Imobiliare Vanzari – Garsoniere
      • Imobiliare Vanzari – o camera
      • Imobiliare Vanzari – 2 camere
      • Imobiliare Vanzari – 3 camere
      • Imobiliare Vanzari – 4 camere
      • Imobiliare Vanzari – Case
      • Imobiliare Vanzari – Terenuri
      • Imobiliare Vanzari – Spatii comerciale
      • Imobiliare Inchirieri – Garsoniere
      • Imobiliare Inchirieri – o camera
      • Imobiliare Inchirieri – 2 camere
      • Imobiliare Inchirieri – 3 camere
      • Imobiliare Inchirieri – Case
      • Imobiliare Inchirieri – Spatii comerciale
    • PRESTĂRI SERVICII
    • CONSTRUCȚII
    • AUTO
    • DIVERSE
  • UTILE
  • VIDEO
  • Azi în Timișoara
  • Cariere de Poveste
  • Agenda
  • Lugoj
  • Podcast
  • Dialoguri Sănătoase
Select Page


Tion
Ştiri din Timiș
Sorin Supuran și Ovidiu Drăgănescu vor să fie parlamentari. 24 de doritori la PNL Timiș

Sorin Supuran și Ovidiu Drăgănescu vor să fie parlamentari. 24 de doritori la PNL Timiș

De Roxana Deaconescu
la 11 October 2020 14:09
17 Comentarii

Sorin Supuran și Ovidiu Drăgănescu vor să fie parlamentari. 24 de doritori la PNL Timiș

11 October 2020 14:09
Un număr de 24 de liberali vor să fie deputați și senatori de Timiș în mandatul 2020-2024. Printre ei se află și liberali vechi, cum ar fi Ovidiu Drăgănescu și Sorin Supuran, dar și trei dintre actualii parlamentari. În total, 24 de liberali vor să meargă la alegerile parlamentare.
Scris de Roxana Deaconescu - Un număr de 24 de liberali vor să fie deputați și senatori de Timiș în mandatul 2020-2024. Printre ei se află și liberali vechi, cum ar fi Ovidiu Drăgănescu și Sorin Supuran, dar și trei dintre actualii parlamentari. În total, 24 de liberali vor să meargă la alegerile parlamentare.

Trimite articolul

X

Potrivit deciziei Biroului Politic Județean interimar al PNL Timiș, liberalii care vor să candideze la alegerile parlamentare din 6 decembrie și-au putut depune intențiile până sâmbătă, la miezul nopții. Sunt 24 de membri PNL care vor să prindă un mandat de deputat sau senator.

În ordine alfabetică, aceștia sunt: Ben-Oni Ardelean (deputat), Nelu Balaș (fost primar), Mihai Bojin (consilier județean), Ciprian Bogdan (consilier județean), Lucian Căldăraru (consilier local), Claudiu Chira (vicepreședinte TNL naționl), Sorina Ciurlea (președintele Organizației de Femei), Liviu Cocean (consilier județean), Adrian Colhon, Adriana Corbeanu, Florian Creț (organizația de seniori), Ovidiu Drăgănescu (fost prefect de Timiș, fost deputat, scos din peisaj de Nicolae Robu), Ionuț Gaiță (om de afaceri, președintele CA de la Horticultura), Alina Gorghiu (senator), Toni Grigorie, Samuel Lupulescu (fost primar la Fârdea), Daniela Mariș (consilier local), Marilen Gabriel Pirtea (deputat), Petru Roman (primar Deta), Elena Samoilă (președinte organizația de seniori), Dan Sarmeș (consilier județean), Doina Schedan, Sorin Supuran (liberal cu vechime, scos din peisaj de Nicolae Robu) și Cosmin Șandru (președinte TNL Timiș).

„Documentele depuse vor fi analizate în forumul primarilor și în BPJ interimar, iar decizia privind lista candidaților PNL Timiș pentru Camera Deputaților și Senat se va lua în ședința BPJ interimar de săptămâna aceasta, termenul final de transmitere la centru a propunerii de listă de candidaturi fiind 15 octombrie 2020”, transmit reprezentanții PNL Timiș.

În urma alegerilor parlamentare din 2016, liberalii au avut un senator și trei deputați: Alina Gorghiu, Ben-Oni Ardelean, Marilen Pirtea și Pavel Popescu.

Trimite articolul

X
Taguri:
ovidiu draganescu ,
pnl timis ,
sorin supuran
17 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Cristi says:
    October 11, 2020 at 2:40 pm

    Gorghiu și Ardelean nu au ce căuta pe listele PNL Timiș.

    Reply
    • Ahtum says:
      October 12, 2020 at 9:53 am

      Mai bine escrocii nostri decat escroci de import. Asa-i?

      Reply
  2. pacientul englez says:
    October 11, 2020 at 2:55 pm

    alinutza din tecuci, iarasi, PE BUNE?,

    Reply
  3. Tineretfarasperanta says:
    October 11, 2020 at 3:19 pm

    Ce caută ăștia care nu au nicio treabă cu Timișul: Ben-Oni, Gorghiu etc. pe listele de Timiș? Ce-au făcut ăștia pentru județ? Ori ăștia deja ajunși consilieri locali, gen Căldăraru? De unii nici nu am auzit. Care a fost implicarea lor în județ? ZERO. Măi, PNL, numit mai nou de tot mai mulți și Partid NAZIST datorită segregării pe criterii de vârstă în pandemie, voi chiar nu aveți bun simț? Înșirați pe listă nume de care ați auzit doar voi, în cloaca voastră de partid. Mai faceți ceva și pentru țară, nu doar pentru interesul propriu!

    Reply
    • Grup infractional organizat, zicea Cataramă says:
      October 12, 2020 at 10:32 pm

      👏👏👍👍

      Reply
  4. Ahtum says:
    October 11, 2020 at 3:23 pm

    ciolanari ordinari

    Reply
  5. anonim says:
    October 11, 2020 at 4:11 pm

    Somitati sau nulitati ??? Mai degraba ,vomitati.

    Reply
  6. latrau says:
    October 11, 2020 at 5:21 pm

    La vremuri noi,tot ei!

    Reply
  7. Emilutz says:
    October 11, 2020 at 9:54 pm

    Paserea malai viseaza 🙂

    Reply
  8. DanAl says:
    October 11, 2020 at 10:10 pm

    Ma bucur ca Ovidiu Draganescu si Sorin Supuran candideaza pentru a intra in lista
    PNL. Ar putea candida si Viorel Coifan si atunci Timisul ar fi reprezentat in sfarsit de liberali pur sange. Ma intreb insa de ce Cret Florin, un batran de 72 de ani, care a candidat in trecut din partea partidului Dan Diaconescu, e considerat senior liberal. A devenit liberal de cand s- a mutat la Dudesti si l-a cunoscut pe Alin Nica. Nici varsta, nici trecutul lui dubios nu e face lista digerabila. Sper ca de asta data nu mai apuca lista Beni Oni Ardelean, prietenul Antenei 3 si a lui Gadea. Nu e timisean, ci a fost impus de la Bucuresti. Ben Ardelean e mai potrivit pentru PMP,.
    Stiu ca in zilele noastre se promoveaza femeile, dar dna Sorina Ciurlea, presedinta organizatiei femeilor este o penibilitate. E cunoscuta online din raspunsul la intrebarea, ce este liberalismul, adresata de un reporter. Celebrul raspuns e ca e un partid cu doctrina liberala, dar definitia exacta nu v- o dau acum pentru ca trebuie sa plec.

    Reply
    • Indignare says:
      October 12, 2020 at 1:33 pm

      Nu crezi ca exagerezi? despre ce PNL-isti vorbim? Unii cu acelasi pedigree ca si psd-istii adevarati? tot Soporan?Nu a mai gasit soferi pentru firma de transport in Timis? Recruteaza la nivel national, tot Draganescu, cel mai ineficient prefect pe care l-am fi putut avea?Nu mai sunt tineri care sa merite sa fie promovati in politica?

      Reply
  9. Cristi says:
    October 11, 2020 at 11:45 pm

    Ce să mai caute Ardelean și Gorghiu pe listele PNL Timiș? Sper ca actuala conducere să elimine de pe listă sinecuriștii.

    Reply
  10. ilie says:
    October 12, 2020 at 8:21 am

    Sper ca nu o introduceti iar pe Alina Gorghiu ptr Timis ,ca asa vrea Bucurestiul,nu facut nic,zero,nada,ptr Timis,si acum o baga iar pe sustache.Vai de voi Pnl.

    Reply
  11. Bratianu says:
    October 12, 2020 at 10:12 am

    moldoveanca impinsa de miticii de Bucuresti non-valoarea Alina Gorghiu care nici macar nu cunoaste geografia judetului Timis din nou se vrea senatoare?! Cat de tupeista poate fi, sa mearga dracului acolo de unde este sa vedem cine o alege. Cat despre Draganescu, vax ca prefect s-a zbatut pentru Timis zero barat, centura este la stadiul anilor 2000. Dupa ce a picat ca prefect a fost trimis in Maramuraes de catre guvern chipurile saracul nu mai avea ce lucra aici. Astia sunt politrucii de cariera niste nulitati care in domeniu privat nu ar fi mai buni decat eventual portari/paznici

    Reply
  12. Floare says:
    October 12, 2020 at 10:16 am

    ben-oni si gorghiu eject! Mars pe plaiurile natale, nu aveti nici o legatura cu Timisul. Acolo unde ati batut mingea pe maidan si ati scuipat seminte trebuie sa va depuneti candidatura

    Reply
  13. Popescu says:
    October 12, 2020 at 8:48 pm

    Mai lăsați și tineri… domnii seniori…. care chiar vor sa facă ceva… nu sa doarmă sau sa citească presa in sedinte!!

    Reply
  14. vasile says:
    October 12, 2020 at 10:28 pm

    …cu astia…care nu inteleg ce se intampla….sunteti in cadere libera.
    greu de schimbat mentalitati…
    se pare ca ao sa avem…45 la suta usr .
    La mai bine!

    Reply
  15. Cele mai citite știri

    1
    Floriile, sărbătoarea care marchează Intrarea Domnului în Ierusalim și deschide Săptămâna Patimilor
    2
    Testări gratuite pentru depistarea cancerului de col uterin, în aprilie și mai, la OncoHelp Timișoara. Cum vă puteți programa
    3
    Ministrul Educației a anunțat doi dintre cei trei consilieri, printre care și Marin Popescu, fostul șef al ISJ Timiș
    4
    Proiecție specială la Timișoara. „Kill Bill: The Whole Bloody Affair”, în versiune completă și rar difuzată
    5
    Tânăr arestat după ce a fost prins fără permis pe un drum din Timiș, deși a reușit să fugă inițial
    6
    Bărbat din Timișoara, prins cu bunuri furate asupra sa după ce a spart o locuință
    7
    Șofer cu permisul suspendat, prins la volan și reținut pentru 24 de ore
    8
    FOTO. Biserica din Sinaia, din nou în lumină. Pictura restaurată va fi binecuvântată de Mitropolitul Banatului
    9
    VIDEO. Apel la solidaritate după incendiul din Cerneteaz. O familie rămasă fără casă are nevoie de ajutor
    10
    Horoscop săptămâna 13 - 19 aprilie

    Cele mai noi știri

    Ştiri sportive

    Timișoara, pe podium european. Medalie de bronz la Campionatul European de Culturism și Fitness pentru sportiva Mădălina Stanca

    Eveniment

    Șofer amendat și lăsat fără permis mai multe luni după ce a fost prins cu 211 km/h între Voiteg și Jebel

    Cinema

    Proiecție specială la Timișoara. „Kill Bill: The Whole Bloody Affair”, în versiune completă și rar difuzată

    Sănătate

    Deficitul de calciu, semnal de alarmă pentru organism. Medicii explică simptomele și cauzele hipocalcemiei

    Sănătate

    „Ora de Autoîngrijire” revine la Timișoara. Program dedicat pacienților oncologici și familiilor lor

    Ştiri din Timiș

    Echinaceea: Ghidul complet al plantei Echinacea Purpurea - beneficii, proprietăți și utilizări pentru sănătate! Detalii la Enigma Plant!

    Turism

    FOTO. Fără turism de masă. Topul celor mai bune destinații de călătorie în 2026 alcătuit de BBC

    Azi în Timișoara

    Ce facem astăzi, 3 mai 2026, în Timișoara?

    Capitală Culturală

    FOTO. Timișoara Muzicală la Filarmonică: un start impresionant sub bagheta dirijorului Stefan Geiger

    Cinema

    Trei zile de cinema european la Timișoara. Festivalul Filmului European ajunge în oraș
    • Servicii
      • Redactia
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Timiș Online

    ISSN 3008-2323

    ISSN-L 3008-2323

    Tion.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.

    Pentru detalii apasati aici