tion.ro Web analytics

Tion

Tion

  • Ştiri
    • Ştiri Timiș
    • Lugoj
    • Știri naționale
    • Stiri internaţionale
    • Eveniment
    • Sănătate
    • Dialoguri Sănătoase
    • Sport
    • Târg imobiliar
  • Timp liber
    • Cultură
    • Cinema
    • Horoscop
  • ANGAJĂRI
  • MICA PUBLICITATE
    • IMOBILIARE
      • Imobiliare Vanzari – Garsoniere
      • Imobiliare Vanzari – o camera
      • Imobiliare Vanzari – 2 camere
      • Imobiliare Vanzari – 3 camere
      • Imobiliare Vanzari – 4 camere
      • Imobiliare Vanzari – Case
      • Imobiliare Vanzari – Terenuri
      • Imobiliare Vanzari – Spatii comerciale
      • Imobiliare Inchirieri – Garsoniere
      • Imobiliare Inchirieri – o camera
      • Imobiliare Inchirieri – 2 camere
      • Imobiliare Inchirieri – 3 camere
      • Imobiliare Inchirieri – Case
      • Imobiliare Inchirieri – Spatii comerciale
    • PRESTĂRI SERVICII
    • CONSTRUCȚII
    • AUTO
    • DIVERSE
  • UTILE
  • VIDEO
  • Azi în Timișoara
  • Cariere de Poveste
  • Agenda
  • Lugoj
Select Page


Tion
Ştiri din Timiș
Se prelungește starea de alertă la nivel național. Fără restricții de circulație de Paști, magazine deschise până la 20

Se prelungește starea de alertă la nivel național. Fără restricții de circulație de Paști, magazine deschise până la 20

De Oana Bocănici
la 9 April 2021 09:49
18 Comentarii

Se prelungește starea de alertă la nivel național. Fără restricții de circulație de Paști, magazine deschise până la 20

9 April 2021 09:49
Starea de alertă pe teritoriul României se prelungește din 13 aprilie, a hotărât Guvernul. În noaptea de Paști circulația este permisă și după ora 20, iar în 23 și 30 aprilie magazinele vor funcționa până la ora 20. Hotelurile și spațiile de cazare de la malul mării pot funcționa cu o capacitate de ocupare de 70%.
Scris de Oana Bocănici - Starea de alertă pe teritoriul României se prelungește din 13 aprilie, a hotărât Guvernul. În noaptea de Paști circulația este permisă și după ora 20, iar în 23 și 30 aprilie magazinele vor funcționa până la ora 20. Hotelurile și spațiile de cazare de la malul mării pot funcționa cu o capacitate de ocupare de 70%.

Trimite articolul

X

Odată cu prelungirea stării de alertă, Guvernul a adoptat măsuri pentru sărbătorile Pascale. Astfel că, în noaptea de Înviere oamenii vor putea ieși din case după ora 20 pentru a participa la slujba religioasă, la fel și de sărbătoarea de Ramadan, în perioada 8-9 mai. În biserici, este permisă organizarea slujbelor religioase atât în interior, cât și în exterior, cu respectarea regulilor sanitare pentru a preveni infectarea cu coronavirus.

Magazinele vor fi deschise în 23 aprilie și 30 aprilie în intervalul orar 5-20, iar între 20-5 se pot face livrări la domiciliu, indiferent de rata din localitate.

Noua hotărâre de Guvern permite ca serviciile de turism din stațiunile de pe litoralul românesc să funcționeze la o capacitate maximă de 70%, cu respectarea măsurilor sanitare în contextul Covid-19. S-a modificat și lista țărilor cu risc epidemiologic ridicat pentru care se impune carantina la venirea oamenilor în România din acestea.

Întreaga hotărâre AICI.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
stare de alerta
18 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. sicman says:
    April 9, 2021 at 10:02 am

    dar totusi, pana cand se prelungeste, ca nu am aflat?

    Reply
  2. Jos cu Johannis si alegeri anticipate singura solutie !!! says:
    April 9, 2021 at 10:11 am

    Bagamas pula in toti din USR+PNL si UDMR si mamele voastre si in Johannis si in starea voastră de alerta.
    Unde pula mea este marea opoziție PSD si AUR sa ne apere de guvernul mafiot a lui Johannis ?

    Reply
  3. Q says:
    April 9, 2021 at 10:24 am

    Sa nici nu va mai obositi sa va inscrieti la urmatoarele alegeri, “guvernantilor”

    Reply
  4. Mary says:
    April 9, 2021 at 11:07 am

    Restrictii peste restrictii, cand le scoateti o data ? Faceti spitale si vaccinari cat mai multe, si teste gratuite sau la pret de 50lei nu de 500 lei !

    Reply
  5. dan says:
    April 9, 2021 at 11:18 am

    DEMISIA !!

    Reply
  6. N-am says:
    April 9, 2021 at 11:18 am

    Asteotam expertii hauristo pesedisto penelsto comunisti sa ne explice cum sta de fapt treaba.
    Mai face si Lae Boscherarul tractorist un post rant si aia e.

    Grab popcorn and enjoy.

    Reply
  7. Mihaela Pupaza says:
    April 9, 2021 at 11:25 am

    Daca doamna senatoare avocata Sosoaca care are o inteligenta mult peste intelegerea mea nu se vaccineaza, eu de ce sa ma vaccinez?

    Reply
    • Pwned says:
      April 9, 2021 at 12:03 pm

      Foarte bine. Poate ne ajuta selectia naturala :*

      Reply
  8. se prelungeste din nou says:
    April 9, 2021 at 11:42 am

    Spunea un conspirationist acum aproape un an ca starea asta de alerta se poate prelungi la nesfarsit. Normal ca i-am spus ca e prost insa parca incep sa am indoieli.
    La modul cel mai serios: vaccinarea este deja un esec. Nu vor reusi sa mai vaccineze pana la rata de mortalitate pe care si-o doresc, si anume aceea de 70% – adica exact toti adultii – asa ca in urmatoarea perioada vor incepe fiarele de la conducere sa isi arate coltii si vor face vaccinarea obligatorie. Moment in care vor fi ori ei, ori noi. Care pe care. Daca credeti domniile voastre ca ei se vaccineaza cu ce ne vaccinam noi, va inselati: sunt filmari in care se vede clar ca nu isi injecteaza nimic. La noi, popor mai suspicios si-au bagat ser fiziologic ca sa ne mane la moarte.
    Dupa ce ne-au luat aproape tot, acum urmeaza sa ne ia si viitorul – copiii – si viata ca sa repopuleze cu ai lor.
    Desteapta-te romane, din somnul cel de moarte, in care te-adancira barbarii de tirani! Sau mori.

    Reply
    • Seba says:
      April 9, 2021 at 12:45 pm

      Esti mai prost decat prevede legea.

      Reply
    • Andi says:
      April 9, 2021 at 1:28 pm

      Fugi in munti sa nu te prinda tanti asistenta cu acul.Mai cap de creta de ce ar vrea cineva sa te omoare prin vaccin,daca vrea sa te omoare iti otraveste berea la pet nu cheltuie miliarde pentru tine.Stai ascuns si plangi ,pana nu se vaccineaza 70% din populatie vor fi restrictii.Vezi ca mai ai niste semne pe mana ,tot de la vaccinuri si uite ca ai apucat ziua sa scrii tampenii pe net.

      Reply
      • o intrebare says:
        April 10, 2021 at 11:21 pm

        ce te face sa crezi ca berea la pet nu e deja otravita?

        Reply
    • tibi says:
      April 9, 2021 at 1:30 pm

      spui “un conspirationist” de parca guvernele nu au planuri secrete de a avea cat mai multa putere si de a transforma populatia in sclavi, de parca e ceva nemaiauzit si nemaintamplat.

      Reply
    • MM says:
      April 9, 2021 at 1:36 pm

      Presupun ca pe tine te-au vaccinat parintii in copilarie .. si totusi ai scapat cu viata…. sau poate comentariile tale sunt datorita sechelelor ramase?!

      Reply
  9. rita mare says:
    April 9, 2021 at 12:07 pm

    duhoarea guvernului care clocaie in mizeria incomptetentei si coruptiei… numai monstri si pui de monstri. nu reusesc sa faca nimic, dar stiu sa puna restrictii… nu au nici o solutie, doar bariere. stiu doar sa faca incendii, schingiuiri, amenzi, sa dea bani la greau la presa si jurnalisti sa nu-i mai acuze, sa se apere cu cereri de dovezi. micimiea si neputinta lor este clara si asa de usor de deslusit daca te uiti cu bagare de seama la roadele lor. Doamne, ardei pe toti!

    Reply
  10. Ike says:
    April 9, 2021 at 1:25 pm

    Exact asa restricti au si americani nemtii lolll bataie de joc …..

    Reply
  11. un Crestin says:
    April 9, 2021 at 1:35 pm

    Nu se poate! Vor inchide magazinul din biserica la ora 8? De unde mai cumparam noi crestinii candele sfintite cu care sa aducem lumina acasa?
    Am o intrebare de teologie avansata: putem improviza si folosi spre exemplu tigari pentru lumina de paste?

    Reply
  12. John says:
    April 10, 2021 at 7:23 am

    Bietul guvern cheltuie o gramada de bani sa ne scape de nenorocirea asta da prostia romanului nu are limite, daca era pe bani vaccinarea cred ca era inghesuiala mai mare, da asa noi nu, cica astia vreau sa ne omoare. In toata Europa restrictiile sunt mai mari ca la noi, aia or fi mai prosti ca ai nostri? Noi nu ne vaccinam da nu vrem nici carantina.Io i-as pune pe aia contra sa dea o declaratie ca la o adica se trateaza singuri, sa nu mai cheltuie statul cu ei pe la spitale din banii nostri.

    Reply
  13. Cele mai citite știri

    1
    Peste 6 milioane de euro pentru noul parc fotovoltaic al Timișoarei. Banii vin de la minister
    2
    Muzici noi la Filarmonica Banatul: beats, ritm, Dj K-Lu, concert educativ
    3
    „Când lumea se frânge”. Mituri ale sfârșitului reinterpretate de tinerii artiști la Muzeul Național de Artă Timișoara
    4
    Maria Callas – La Divina, interpretată de Oana Pellea, într-un spectacol-eveniment la Timișoara
    5
    Nou regulament pentru comerțul stradal din Timișoara
    6
    Comedie horror cu Florin Piersic Jr. și George Constantinescu, la Timișoara
    7
    Sute de timișoreni privați de acces în propriile curți. Poliția Locală intervine zilnic
    8
    „Pelicule de familie”, proiecție specială la Timișoara, în prezența regizorului Dan Curean
    9
    Scandal pe tema majorării tarifelor pentru colectarea deșeurilor din Timișoara după închiderea deponeului de la Ghizela
    10
    Horoscop săptămâna 27 octombrie - 2 noiembrie

    Cele mai noi știri

    Azi în Timișoara

    Ce facem astăzi, 17 decembrie 2025, în Timișoara?

    Ştiri din Timiș

    VIDEO. Timișorenii au comemorat eroii Revoluției de acum 36 de ani prin Marșul Eroilor

    Capitală Culturală

    „Când lumea se frânge”. Mituri ale sfârșitului reinterpretate de tinerii artiști la Muzeul Național de Artă Timișoara

    Ştiri din Timiș

    Excelență, internaționalizare și parteneriate strategice. CCIA Timiș, un an de referință pentru mediul de afaceri

    Eveniment

    UPDATE. Scăpări de gaz în Lugoj: intervenție a pompierilor și evacuări în zona Filaret Barbu

    Ştiri din Timiș

    VIDEO. Spiritul Crăciunului pe două roți. Motocicliștii din Timiș marchează 20 de ani de fapte bune printr-o paradă caritabilă

    Ştiri din Timiș

    Mișcare pentru speranță. Clasă de Pilates caritabilă în sprijinul lui Reli, diagnosticată cu cancer

    Eveniment

    Carambol într-o intersecție din Timișoara. O femeie a fost rănită

    Capitală Culturală

    Un Crăciun mai bun pentru copiii în nevoie. Târg caritabil la Iulius Town Timișoara

    Ştiri din Timiș

    25 de microbuze școlare ecologice pentru primării și școli speciale, aprobate de Consiliul Județean Timiș
    • Servicii
      • Redactia
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Timiș Online

    ISSN 3008-2323

    ISSN-L 3008-2323

    Tion.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.

    Pentru detalii apasati aici