Tion

Tion

  • Ştiri
    • Ştiri Timiș
    • Lugoj
    • Știri naționale
    • Stiri internaţionale
    • Eveniment
    • Sănătate
    • Dialoguri Sănătoase
    • Sport
    • Târg imobiliar
  • Timp liber
    • Cultură
    • Cinema
    • Horoscop
  • ANGAJĂRI
  • MICA PUBLICITATE
    • IMOBILIARE
      • Imobiliare Vanzari – Garsoniere
      • Imobiliare Vanzari – o camera
      • Imobiliare Vanzari – 2 camere
      • Imobiliare Vanzari – 3 camere
      • Imobiliare Vanzari – 4 camere
      • Imobiliare Vanzari – Case
      • Imobiliare Vanzari – Terenuri
      • Imobiliare Vanzari – Spatii comerciale
      • Imobiliare Inchirieri – Garsoniere
      • Imobiliare Inchirieri – o camera
      • Imobiliare Inchirieri – 2 camere
      • Imobiliare Inchirieri – 3 camere
      • Imobiliare Inchirieri – Case
      • Imobiliare Inchirieri – Spatii comerciale
    • PRESTĂRI SERVICII
    • CONSTRUCȚII
    • AUTO
    • DIVERSE
  • UTILE
  • VIDEO
  • Azi în Timișoara
  • Cariere de Poveste
  • Agenda
  • Lugoj
  • Podcast
  • Dialoguri Sănătoase
Select Page


Tion
Ştiri din Timiș
Anunț licitație deschisă cu strigare, pentru valorificarea vehiculelor abandonate din Timișoara

Anunț licitație deschisă cu strigare, pentru valorificarea vehiculelor abandonate din Timișoara

De T.EX
la 2 June 2025 18:24
2 Comentarii

Anunț licitație deschisă cu strigare, pentru valorificarea vehiculelor abandonate din Timișoara

foto: Pexels
2 June 2025 18:24
Subscrisul Serviciul Public de Interes Local pentru Administrarea Parcărilor Publice din Municipiul Timișoara - TIMPARK, cu sediul în Municipiul Timișoara, Splaiul Nicolae Titulescu, nr. 10, jud. Timiș, CIF RO45421239, e-mail: juridic@timpark.ro și număr de telefon: 0256493393, anunță organizarea licitației deschisă cu strigare, pentru valorificarea următoarelor vehicule fără stăpân/abandonate pe terenuri aparținând domeniului public sau privat al statului ori al unității administrativ-teritoriale Municipiul Timișoara, trecute de drept în proprietatea privată a Municipiului Timișoara:
Scris de T.EX - Subscrisul Serviciul Public de Interes Local pentru Administrarea Parcărilor Publice din Municipiul Timișoara - TIMPARK, cu sediul în Municipiul Timișoara, Splaiul Nicolae Titulescu, nr. 10, jud. Timiș, CIF RO45421239, e-mail: juridic@timpark.ro și număr de telefon: 0256493393, anunță organizarea licitației deschisă cu strigare, pentru valorificarea următoarelor vehicule fără stăpân/abandonate pe terenuri aparținând domeniului public sau privat al statului ori al unității administrativ-teritoriale Municipiul Timișoara, trecute de drept în proprietatea privată a Municipiului Timișoara:

Trimite articolul

X

 

Ședința de licitație se va ține la punctul de lucru al Serviciului Public de Interes Local pentru Administrarea Parcărilor Publice din Municipiul Timișoara – TIMPARK, situat în Municipiul Timișoara, Calea Șagului, nr. 147/E, jud. Timiș, în data de 17.06.2025, ora 9.00.

Pot participa la procedura de licitație publică cu strigare persoanele fizice și juridice (legal constituite) române și străine în calitate de ofertanți – potențiali cumpărători ai bunurilor ce fac obiectul licitației.

Pentru participarea la licitație, ofertanții vor depune la adresa menționată mai sus sau la adresa de e-mail juridic@timpark.ro, obligatoriu cu minimum 24 de ore înaintea datei și orei de desfășurare a ședinței de licitație:

• cererea de înscriere/participare*;
• dovada plății taxei de participare sau a constituirii garanției (scrisoare de garanție) de licitație în valoare de 10% din prețul de pornire al licitației pentru fiecare autovehicul licitat**;
• copie, conformă cu originalul, de pe actul de identitate – pentru persoanele fizice române;
• copie, conformă cu originalul, de pe actul de identitate/pașaport – pentru persoanele fizice străine;
• împuternicirea persoanei care îl reprezintă pe ofertant (dacă este cazul), obligatorie în cazul ofertanților persoane juridice; Ofertanţii se pot prezenta la licitaţie, direct sau prin mandatari care dovedesc mandatul prin procură specială în formă autentică;
• copie, conformă cu originalul, de pe certificatul unic de înregistrare eliberat de Oficiul Registrul Comerțului – pentru peroanele juridice române;
• actul de înmatriculare al societății, tradus în limba română – pentru persoanele juridice străine.

* poate fi descărcată în prealabil de pe site-ul www.timpark.ro, secțiunea Informații/Licitații.
** Plata taxei de participare, în valoare de 10% din prețul de pornire al licitației pentru fiecare autovehicul licitat, se va efectua, prin virament bancar sau mandat poștal, în contul Primăriei Municipiului Timișoara nr. RO12TREZ6215006XXX000334, deschis la Trezoreria Operativă Timișoara, beneficiar Municipiul Timișoara, CIF 14756536, iar dovada acesteia se va face cu copia OP-ului ștampilat de banca plătitoare sau a chitanței de la Oficiul Poștal.

Data limită de depunere a acestor documente este 16.06.2025, ora 9.00.

Examinarea/inspectarea bunurilor (autovehiculelor) supuse licitației va fi posibilă în perioada 05.06.2025 – 13.06.2025, în intervalul orar 9.00 – 15.00, la punctul de lucru al Serviciului din Municipiul Timișoara, Calea Șagului, nr. 147/E, jud. Timiș, doar în prezența reprezentantului Serviciului Public de Interes Local pentru Administrarea Parcărilor Publice din Municipiul Timișoara – TIMPARK, în baza semnării de către ofertanți a Declarației privind exercitarea dreptului de a examina bunurile și de luare la cunoștință a prevederilor Procedurii privind valorificarea vehiculelor fără stăpân/abandonate pe terenuri aparţinând domeniului public sau privat al statului ori al unităţii administrativ-teritoriale Municipiul Timișoara (document ce poate fi descărcat în prealabil de pe site-ul www.timpark.ro, secțiunea Informații/Licitații).

Procedura de „Licitaţie deschisă cu strigare“ se va derula în strictă conformitate cu prevederile Procedurii de valorificare a vehiculelor fără stăpân/abandonate pe terenuri aparţinând domeniului public sau privat al statului ori al unităţii administrativ-teritoriale Municipiul Timișoara aprobată prin H.C.L. Timișoara nr. 152/2024.

Data
02.06.2025

Comisia de licitație, numită prin dispoziția Primarului Municipiului Timișoara nr. 1238/23.05.2024, prin președinte

Trimite articolul

X
2 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. CINPU says:
    June 3, 2025 at 11:27 am

    moama dar cata birocratie pt niste rable abandonate care nu mai merg. mai platesti si taxa de fraier. nici talonul de la masina nu-l primesti, nu stiu cum e legala o asemenea vanzare.

    Reply
    • paraschiv says:
      June 3, 2025 at 2:38 pm

      Nimeni nu ia asa ceva ca sa mai circule cu ea. Poti sa faci rost de niste componente pa pret de seminte, la masini atat de vechi ca nu mai ai de unde sa faci rost de piese, sau sa le tai si sa le vinzi ca “fer”, pentru cei ce se ocupa cu asta.

      Reply
  2. Cele mai citite știri

    1
    Gaiță îl atacă pe Fritz, dar PNL Timiș îl lasă pe cont propriu. „Poziția oficială a partidului e una singură”
    2
    PROGRAM. Muza veselă și Luna Plină: festival de operă și operetă în Parcul Rozelor
    3
    Meghan Markle, în „The Gentlemen”? Zvonurile despre apariția actriței în serial au stârnit reacții la premiera sezonului doi
    4
    Ilie Bolojan, după decizia CCR în cazul Fritz: „Azi este el. Mâine poate fi altcineva”. Ce spune PNL Timiș
    5
    Zodia Fecioară: 23 august– 22 septembrie. Nativii care transformă fiecare detaliu în succes
    6
    Vești încurajatoare pentru pacienții cu cancer de piele. Un vaccin personalizat dă rezultate promițătoare
    7
    VIDEO. Accident pe Calea Dorobanților din Timișoara. Tânăr mort după ce a trecut pe interzis
    8
    Raport favorabil pentru noua lege a integrității, întoarsă după observațiile CCR în comisiile Camerei Deputaților
    9
    DGASPC Timiș vrea să renoveze un apartament pentru minori străini neînsoțiți. Investiția depășește 2,2 milioane de lei
    10
    Un bărbat pe trotinetă, lovit de o mașină pe Rebreanu. A fost dus la spital

    Cele mai noi știri

    Mapamond

    Meghan Markle, în „The Gentlemen”? Zvonurile despre apariția actriței în serial au stârnit reacții la premiera sezonului doi

    Mapamond

    Primarul Zohran Mamdani interzice temporar AI-ul generativ în școlile din New York

    România

    Aproape 14 milioane de lei pentru proiecte de arhitectură. OAR a deschis sesiunea de finanțare

    Mapamond

    Cultura care le poate aduce agricultorilor până la 60.000 de euro pe hectar

    Ştiri din Timiș

    Noile creșe din Timișoara primesc de luni primii copii. Au peste 140 de locuri

    Ştiri din Timiș

    FOTO. Un weekend la Oradea, între spa şi gastronomie: ce oferă noul Mercure Oradea

    Sănătate

    Înțepenirea articulațiilor dimineața poate ascunde o problemă reumatologică. Când este recomandat consultul

    Ştiri din Timiș

    FOTO. Baza sportivă de pe Costică Rădulescu a fost recepționată. Se fac ultimii pași pentru deschidere

    România

    Alertă privind pastile de ecstasy pe care apare fața lui Donald Trump. Pot conține PMMA, o substanță toxică

    Cinema

    „Fjord”, filmul lui Cristian Mungiu, este propunerea României pentru Oscar 2027
    • Servicii
      • Redactia
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Timiș Online

    ISSN 3008-2323

    ISSN-L 3008-2323

    Tion.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.

    Pentru detalii apasati aici