Potrivit news.ro, PNL este pregătit să contribuie la o soluție, declarația venind după ce Guvernul Veștea nu a primit votul de învestitură al Parlamentului, luni seară.
Astfel, procedura desemnării unui premier trebuie reluată.
Președintele PSD Sorin Grindeanu, a declarat, după ce Guvernul Veștea a picat la votul de învestitură, că PSD nu va vota un guvern minoritar PNL-USR-UDMR.
Pe aceeași temă:
Guvernul Veștea a picat la vot. Cabinetul a rămas departe de majoritatea necesară
Trimite articolul
XAista-i bolnav la cap!
dap, Sobolojan a fost DEMIS. Asa ca mearga la el la Orad”i”a.
Slava!