Rodipet a pierdut controlul asupra pachetului majoritar, din cauza datoriilor neachitate. Este vorba despre aproape 17 milioane de lei noi, sumă convertită între timp în acţiuni.
Ministerul Finanţelor Publice a devenit acţionar majoritar al Rodipet, cu 55,15% din titluri. Pachetul majoritar de acţiuni va fi transferat, în etapa următoare, către AVAS, care urmează să-l scoată la vânzare.
Sursa: Antan3
Citiți principiile noastre de moderare aici!