Kylie, cunoscută pentru alegerile sale bizare în materie de îmbrăcăminte arată extraordinar de bine în kimonoul roşu în care a pozat pentru a-şi promova următorul său turneu mondial. Primul concert va fi la Paris pe 6 mai şi se pare că întregul turneu va costa mai bine de 12 milioane de euro. Spectacolele vor continua în Grecia, Ungaria, România, Bulgaria, Turcia, Luxemburg, Rusia, Letonia şi Spania. „KylieX2008” este primul turneu al cântăreţei de când s-a luptat cu cancerul.
Între timp se pare că Minogue a renunţat să mai cucerească topurile americane. Acum se rezumă doar la Europa. „Am dat tot ce a fost mai bun din mine. Dacă nu a mers, nu a mers. Nu voi mai încerca încă o dată”, a spus actriţa referindu-se la încercările eşuate de care tot a avut parte peste ocean. Kylie şi-a promovat noul album la numeroase emisiuni ca „The Today Show”, „Dancing with the Stars”, „The Ellen DeGeneres Show” şi „The Late Late Show”. Dar în ciuda încercărilor disperate de a fi pe plac publicului american, cântăreaţa pop nu a vândut decât 6.000 de copii şi a ajuns abia pe locul 139 în topul Billboard din Statele Unite.
Oare look-ul de gheişă va fi pe placul europenilor sau va da greş şi aici?
Citiți principiile noastre de moderare aici!