Primul dintre șoferi, în vârstă de 30 de ani, a fost oprit de polițiști pe DJ 691, în Dumbrăvița, sâmbătă, în jurul orei 15:30. Oamenii legii l-au tras pe dreapta pentru control. Bărbatul avea un comportament suspect.
„În urma testării cu aparatul drugtest a rezultat o valoare pozitivă la cannabis, conducătorul auto fiind condus la spital pentru recoltarea probelor biologice”, transmit polițiștii timișeni.
Al doilea șofer, în vârstă de 58 de ani, a fost oprit tot pentru control, sâmbătă seară. Oamenii legii l-au tras pe dreapta pe strada Drubeta din Timișoara și au simțit că miroase a alcool.
„În urma testării cu aparatul etilotest a rezultat o valoare de 0,69 mg/l alcool pur în aerul expirat, conducătorul auto fiind condus la spital pentru recoltarea probelor biologice”, spun polițiștii timișeni.
Duminică noaptea, la Timișoara, oamenii legii l-au oprit în trafic pe un bărbat de 34 de ani. Circula la volanul unui autoturism pe Calea Timișoarei, iar în timpul verificărilor oamenii legii au simțit miros de alcool.
„În urma testării cu aparatul etilotest a rezultat o valoare de 1.05 mg/l alcool pur în aerul expirat, conducătorul auto fiind condus la spital pentru recoltarea probelor biologice”, transmit polițiștii.
Tot duminică, în jurul orei 3:04, polițiștii au oprit pentru control pe strada Corneliu Coposu din municipiu, un autoturism condus de un bărbat în vârstă de 27 de ani.
„În urma testării cu aparatul etilotest a rezultat o valoare de 0,67 mg/l alcool pur în aerul expirat, conducătorul auto fiind condus la spital pentru recoltarea probelor biologice”, adaugă oamenii legii.
Toți cei patru bărbați s-au ales acum cu dosare penale pentru infracțiunile comise.
Citiți principiile noastre de moderare aici!