Potrivit polițiștilor, un bărbat de 48 de ani conducea o mașină pe linia de tramvai, pe bulevardul Liviu Rebreanu, dinspre strada Arieș spre strada Drubeta.
La intersecția cu Calea Martirilor 1989, acesta a intrat în coliziune cu o mașină condusă de o femeie de 37 de ani. Aceasta circula regulamentar în paralel cu celălalt autoturism și ar fi virat la stânga pe culoarea verde a semaforului.
În urma impactului au fost rănite femeia de 37 de ani, o tânără de 18 ani și un băiat de 13 ani, toți pasageri în autoturismul acesteia.
Ambii șoferi au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.
Polițiștii au deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.
Trimite articolul
XIndividului i-ar trebui anulat permisul.
Deci bizon pe linia de tramvai cu aere de idiot. Toți greșim, dar asta e intenționat făcut
Cel care circula pe linia de tramvai face parte din turma celor ce obtin permisul prin spaga fiind analfabeti in viata de zi cu zi