Şoferul unui taximetru şi cei doi pasageri pe care îi transporta au ajuns la spital răniţi, marţi după-amiază, în urma unui accident provocat de un conducător auto care susţine că nu a văzut indicatorul de „Stop” din cauza unui copac. Accidentul s-a produs la intersecţia străzilor Glad cu Drubeta din Timişoara.
Tânărul care s-a urcat băut la volan, fără permis, și a lovit cu maşina un copil de 4 ani iar apoi a fugit, la Timișoara, este cercetat în stare de libertate. Magistrații au hotărât să nu îl aresteze preventiv pentru că după părerea lor nu prezintă pericol social.
Băut la volan, fără centură sau acte, şi cu viteză. Aşa l-au prins agenţii de la Poliţia Rutieră, vineri, pe un angajat al Serviciului de Ambulanta Gătaia care gonea cu salvarea prin localitatea timişeană Şag. Asta, deşi bărbatul nu se afla în nici un fel de misiune în acel moment.
Un operator de imagine de la Realitatea TV a fost lovit de şoferul primarului Timişoarei, miercuri, în faţa sediului PNŢCD Timiş din Piaţa Libertăţii. Primarul Gheorghe Ciuhandu a văzut imaginile şi i-a cerut cameramanului o plângere scrisă. Acesta este hotărât să meargă la Poliţie.
Oboseala la volan face victime, în județul Timiș. Patru tineri au ajuns la spital după ce mașina în care se aflau a fost lovită de un TIR, pe drumul care leagă Timișoara de Lugoj. De vină, spun polițiștii, este chiar șoferul autoturismului care a adormit la volan.